Datça - Simi Feribot

Datça - Simi (Symi) Adası online feribot biletinizi güvenli bir şekilde Feribotbiletim.com adresinden alabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Gitmek istediğiniz tarihte sefer bulamadıysanız Marmaris kalkışlı Marmaris - Rodos sefer tarifesini linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Datça’dan Simi Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

12 adadan biri olan Simi (Symi) Adası, Türkiye’ye yakınlığı ile en çok ziyaret edilen Yunan adalarından biridir. En gözde tatil beldelerinden biri olan Datça’nın hemen karşısında yer alan Simi Adasına, her gün onlarca sefer yapılmaktadır. Özellikle dalış yapmayı sevenlerin tercih ettiği Simi Adası, birçok doğal güzelliği de bünyesinde barındırıyor. Adanın yerel dili Yunanca olsa da, ziyaret ettiği turistler sebebiyle ingilizce, türkçe ve almanca da sıkça kullanılan dillerdir. Türkiye’de Sömbeki Adası olarak da bilinen bu adanın iki önemli bölgesi bulunuyor. Bu bölgeler Gialos ve Horio bölgeleridir. Adada görebileceğiniz doğal plajların yanı sıra gezebileceğiniz Deniz Müzesi ve Simi Folklor Müzesi de görülmeye değer. Türkiye’den adaya ulaşım sadece feribotla sağlanıyor. Simi adası gibi Datça Rodos feribot seferleri de oldukça rağbet gören destinasyonlardan biridir.

Datça - Simi Adası Ne Kadar Sürüyor?

Datça’dan hareket eden feribotlar ortalama 50 dakikada Simi Adası’na ulaşıyor. Türkiye’ye çok yakın mesafede yer alan bu ada, günübirlik ziyaretler için de idealdir.

Datça - Simi Adası Feribot Seferleri

Datça Simi (Symi) Adası arasında yıl boyunca feribot seferleri yapılmaktadır. Sezon yoğunluğuna ve mevsime göre değişkenlik gösteren sefer sayıları özellikle yaz döneminde sıklaşıyor. Feribotbiletim.com sayesinde bir çok feribot şirketinin sahip olduğu seferlere tek tıkla ulaşabilir ve kolayca karşılaştırma yapabilirsiniz. Tek sayfada ulaştığınız tüm sefer saatlerini inceleyerek size en uygun olanı seçebilirsiniz. Dilerseniz tek yön dilerseniz gidiş- dönüş biletlerinizi online olarak satın alabilir ve tatil planınıza hız kesmeden devam edebilirsiniz.

Simi Adası İçin Vize Gerekli mi?

Yunanistan bir Avrupa Birliği ülkesidir. Bu sebeple tüm Yunanistan adalarında olduğu gibi, Simi (Symi) Adasına gitme planınız varsa schengen vizesine ihtiyaç duyacaksınız. Yunanistan’ın tüm bölgeleri ve adaları vizeye tabidir. Ancak son yıllarda gelişen Yunanistan - Türkiye ilişkileri sayesinde, kapıda vize uygulaması ile adayı ziyaret edebilirsiniz.

Simi (Symi) Adası Hakkında

Simi adası, Yunanistan’ın Türkiye'ye en yakın olan adalarından biridir. Doğal güzellikleri ve keyifli plajları ile her yıl yüzlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Özellikle Türklerin sıklıkla ziyaret ettiği adada türkçe dilinin konuşulma oranı da bir hayli yüksektir. Diğer Yunan adalarına göre daha ters bir bölgede konumlanan Simi Adası, bu sebeple doğal güzelliklerini en güzel muhafaza etmiş adalardan biridir. Adada özellikle dalış turizmi gelişmiştir. Simi, dalmayı sevenlerin özellikle uğrak noktası olmayı başarmıştır. Turist akının nispeten daha az olduğu Simi Adasında huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. En güzel manzarasının tadını çıkarmak istiyorsanız Chori tepesinin tadını çıkarabilirsiniz. Gialos’un üst kısmında yer alan bu tepe rüya gibi bir manzara vadediyor. Yunan adalarının simgesi haline gelen çakıl taşlı dar sokaklar Simi adasında da göze çarpıyor. Chatziagapitos konağı ve Megali Panagia Kilisesi adanın simgelerindendir.

Simi’ye Datça’dan olduğu gibi Bodrum’dan da feribot seferleri yapılmaktadır. Bodrum - Simi feribot seferi ile de adaya ulaşabilirsiniz.

Simi adasında gidebileceğiniz plajlar:

  • Panormiti Koyu
  • Marathounda Plajı
  • Agia Marina
  • Nos Plajı (Paradise Beach)
  • Nanou Plajı
  • Agia Nikolaos Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz