Meis Adası Gezi Rehberi

Meis Adası Gezi Rehberi

Meis Sefer Biletleri

35€
Gidiş Dönüş
Hemen Rezervasyon Yaptır
Türkiye – Yunanistan arasında seyahat etmek isteyen müşterilerimiz hem yolculuklarını yapıyor hem de denizin tadını çıkarıyorlar.  Yunan adaları ve Türkiye arasındaki feribot seferleri ile Ege Denizi’ni keşfedeceksiniz. Kaş – Meis (Kastellorizo) arasındaki düzenli feribot seferleri yaz sezonunda yapılmaktadır. Türkiye’yi Yunan Adalarına bağlayan feribot seferleri dışında Yunan Adaları arasındaki feribot bağlantıları ve biletleri için de firmamıza acentemize başvurabilirsiniz. Kaş-Meis seferinin ne kadar sürdüğünü Meis Adasına nasıl gidilir sayfasından öğrenebilirsiniz.

Meis Adası'nın Tarihi

Meis Adası, Antik Yunan döneminden beri bir yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Adanın eski adı Megisti (Μέγιστη) veya Megiste (Μεγίστη) olarak bilinir. Adanın tarihi, Pers İmparatorluğu'nun İyon Ayaklanması sırasında MÖ 499'da adayı ele geçirmesiyle başlar.

Meis Adası, tarihi boyunca birçok farklı kültür ve uygarlık tarafından yönetilmiştir. Perslerin ardından ada Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Venedik Cumhuriyeti, Osmanlı İmparatorluğu ve son olarak Yunanistan tarafından yönetilmiştir.

Meis Adası Gezilecek Yerler

Meis Adası küçük bir ada olduğundan gezilecek bir çok yer yürüme mesafesindedir. Kısa sürede bir çok yer gezerek ada tatilinizin keyfini katlayabilirsiniz.
Meis Adası
> Kale
Bu iyi korunmuş kale adanın en yüksek noktasında yer almakta olup, denizin ve çevre adaların nefes kesici manzaralarını sunmaktadır.
> Mandraki Limanı
Adanın ana limanı olan Mandraki Limanı, geleneksel balıkçı teknelerinin yanı sıra birçok turistik tekne turuna da ev sahipliği yapmaktadır.
> Mavi Mağara
Adanın güneydoğu kıyısında yer alan çarpıcı deniz mağarasına tekneyle ulaşılabilmektedir. Mağara adını içindeki suyun parlak mavi renginden almaktadır.
> Paleokastro
Antik kale adanın doğu tarafında yer almaktadır ve tarihi MÖ 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır.
 

Meis Adası'nda Ne Yenir?

Meis Adası deniz ürünleriyle ünlüdür ve her sabah limanda, doğrudan yerel tavernalara teslim edilen taze balık, karides, deniz kestanesi ve ahtapotla gelen tekneleri izleyebilirsiniz.

Ayrıca deniz mahsullü bir makarna olan Katoumari'yi, Souam Dormasi'yi (soğan dolması) ve Vrithopites'i (nohut böreği) deneyin. Tatlılar söz konusu olduğunda en eşsiz olanı, genellikle özel günler için yapılan ancak tüm yıl boyunca bulabileceğiniz Halvas tis Nifis'tir.

Kaliteli yemek için Alexandra's, geleneksel yemekler için Lazarakis, balık için The Seafood Tavern ve yerel mutfak için Athina gibi çok çeşitli restoranlar arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Horafia Meydanı'ndaki Platania Taverna, The Olive Garden, The Old Time ve Agora'yı da listeye ekleyin. Tüm bu restoranlar harika yemekler yaratmak için yerel ve mevsimlik ürünler kullandığından hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Meis Adası Plajı

Meis Adası'nda kumlu bir plaj bulmayı beklemeyin, çünkü bir tane bile kumsal yoktur, ancak kayalık çıkıntılardan, liman rıhtımlarından veya teknelerden dalarak unutulmaz dalışların tadını çıkarabileceğiniz pek çok harika nokta olduğu için bunun sizi engellemesine izin vermeyin.

Meis Adası Konaklama

Meis Adası'nda konaklamak benzersiz ve unutulmaz bir deneyim olacaktır. Adanın küçük boyutu ve rahat atmosferi, Akdeniz'in güzelliğinin tadını çıkarmak ve gevşemek için mükemmel bir yerdir. Pansiyonlar, otellerden rezervasyon yaptırabiliyor veya ev kiralayabiliyorsunuz.

Meis Adası Ulaşım

Meis Adası, küçük bir ada olduğu için yürüyerek keşfetmek oldukça kolaydır. Ada merkezinde yer alan dükkanlar, restoranlar ve diğer turistik yerler yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Meis Adası Feribot Bilet Fiyatları

Aşağıdaki linkten feribot bileti ücret tarifemize ulaşabilirsiniz.
Kaş - Meis Feribot Fiyatları