Bodrum - Patmos Feribot

Bodrum - Patmos Adası feribot biletinizi kolayca alabilir, tatil rezervasyonunuzu hemen yapabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
 TARİHKALKIŞ SAATVARIŞ SAATFİRMAFERİBOTTİPİKALAN ARAÇ
17.06.2024 08:30 10:30 Yolcu 0
22.06.2024 08:30 10:30 Yolcu 0
 TARİHKALKIŞ SAATVARIŞ SAATFİRMAFERİBOTTİPİKALAN ARAÇ
17.06.2024 16:30 18:30 Yolcu 0
22.06.2024 16:30 18:30 Yolcu 0

Bodrum’dan Patmos Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’den bir çok ziyaretçiye kapılarını açan Patmos Adası, yüzölçümü olarak küçük Yunan adalarından biridir. Patmos Adası’nın Türkiye’ye yakınlığı sayesinde, yerli ve yabancı turistler uzun süreli tatillerin yanı sıra günübirlik turları tercih ederek de adayı ziyaret etme olanağı buluyor. Patmos adası tarihi geçmişi, doğal güzellikleri ve keyifli Yunan kültürü ile tatilcilerin gözbebeği olmaya devam ediyor. Adalarıyla meşhur olan Yunanistan, her yaz mevsiminde binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple Patmos Adası da, özellikle haziran, temmuz, ağustos aylarında oldukça kalabalık ve hareketlidir. Deniz, kum ve güneşin yanı sıra, canlı ve hareketli ada hayatının da tadını çıkarabileceğiniz ideal bir destinasyondur. Buna alternatif olarak tercih edebileceğiniz Bodrum - Kos rotası da yaz aylarında hareketlenen adalardan biridir.

Bodrum - Patmos Adası Ne Kadar Sürüyor?

Bodrum kalkışlı feribotlarla Patmos’a ulaşmanız ortalama 95 dakika sürmektedir. Sabah ve akşam birçok saatte adaya ulaşabileceğiniz veya adadan geri dönebileceğiniz feribotlar mevcuttur.

Bodrum - Patmos Adası Feribot Seferleri

Bodrum - Patmos arasındaki feribot seferleri özellikle yaz aylarında sıklıkla düzenlenmektedir. Tercih edeceğiniz saat ve uygun fiyat avantajlarıyla, onlarca farklı feribot şirketini tek bir sayfada listelemenizi sağlayan Feribotbiletim.com sayesinde, en uygun bileti hemen online satın alabilirsiniz. Birden fazla feribot şirketini inceleyerek en uygun fiyatlı olana ulaşabilirsiniz. Dilerseniz taşıtlı feribot seçeneklerini inceleyerek Patmos’a kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Tüm bu seçenekleri ve feribot firmalarını tek bir sayfada inceleyerek Feribotbiletim.com’dan güvenle biletinizi alabilirsiniz.

Patmos Adası İçin Vize Gerekli mi?

Patmos Adası, Yunanistan’da yer aldığından, adaya girişinizde schengen vizesi istenmektedir. Türkiye’den Yunanistan’ı ziyaret eden çok fazla turist olduğundan ve iki ülke arasında iyiye giden ilişkilerden dolayı, kapıda vize işlemi uygulanmaktadır. Bu sayede ziyaretçiler kapıda vize alarak adaya kolayca giriş yapabilmektedir. Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Patmos Adası Hakkında

Patmos Adası, Ege denizi açıklarında yer alan ve doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakan Yunan adalarından biridir. Her geçen gün ziyaretçi sayısını arttıran Patmos Adası, hem ortodoks hem katolik cemiyet için oldukça önemli önemli bir adadır. Bu yüzden adanın her köşesinde hem katolik hem de ortodoks izlerini görmeniz mümkün. Patmosta gezebileceğiniz yerlerin başında adanın merkezi olarak bilinen ve en tepe noktasında bulunan Hora geliyor. Buraya giderken daracık sokaklarından geçebilir ve Bizans izlerini sıklıkla görebilirsiniz.

Diğer Yunan adalarına benzer olarak, yemek kültürü deniz ürünleri ağırlıklıdır. Envai çeşit balıkların yanısıra Akdeniz mutfağının tazeliğini de buram buram hissedersiniz. Bu enfes lezzetleri tadabileceğiniz en doğru adreslerin başında da tabi meşhur Yunan tavernaları gelir. Ziyafetten sonra, artan Yunan ezgileri eşliğinde keyifli bir gece geçirebilirsiniz.

Denizin en mavisini görebileceğiniz Patmos Adasında, elbette sizi muhteşem sahiller ve plajlar da bekliyor olacak. Bodrum- Patmos rotasına alternatif olarak en çok tercih edilen bir diğer rota Fethiye - Rodos’tur. Patmos Adasında huzur bulabileceğiniz ve Ege’nin sularının tadını çıkarabileceğiniz en gözde plajları ve koyları sizler için bir araya getirdik.

Patmos adasında gidebileceğiniz plajlar:

  • Neon Kidonion Plajı
  • Agriolivado Plajı
  • Kambos Plajı
  • Grikos Plajı
  • Psilli Amos Koyu
  • Petra Plajı
  • Livadi Geranou Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler