İptal ve Kullanım Şartları

Yolculuk Rezervasyonu
 1. Yolculuk için belirtilen tarifeler sadece seçilen rotanın deniz ulaşımını kapsamaktadır. Feribotta alınacak yiyecek ve içecekler tarifeye dahil değildir.
 2. Liman vergilerinin seyahat ücretine dahil olup olmadığı yolculara rezervasyon sırasında belirtilmektedir.
 3. Bebek yolcular için seyahatler bazı acentalarda ücretsizdir veya sadece liman vergisi talep edilebilir. Bu yüzden rezervasyon sırasında bu bilginin verilmesi ve rezervasyon belgelerine işlenmesi önemlidir.
 4. Gidiş - dönüş bilet alımlarında seyahat tarihlerinin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektir. Gidiş - dönüş bileti sadece başlangıç ve bitiş tarihleri belirlenmiş seyahatler için alınabilir.
 5. Yolcu gidiş ve dönüş için iki ayrı firmayla seyahat planlarsa her firmadan tek yön için rezervasyon yaptırabilir. Gidiş dönüş bilet rezervasyonları sadece aynı firmayla yapılacak seyahatleri kapsamaktadır. aksi halde biletleriniz onaylanmaz.
 6. Yunanistan iç hatları ile yapılan deniz ulaşımı ve Yunanistan- İtalya seferi indirimli bilet alımları; sadece aynı firmadan, aynı hat üzerinde bulunan ve aynı anda rezervasyon yapılan gidiş dönüş seyahatlerini kapsamaktadır.
 7.  Yunanistan Konsolosluğunun belirlediği şartlara göre pasaportunda Makedonya ve KKTC damgası bulunan yolcuların geçişlerine izin verilmemektedir. 

Ödeme Bilgileri
Seyahat ödemeleri kredi kartıyla (Visa veya MasterCard) on-line olarak yapılmaktadır.

Uluslararası seyahatlerde rezervasyon tarihi ile yolculuk tarihi arasındaki gün sayısı 14’den az ise ödeme rezervasyon esnasında tahsil edilir ve akabinde direkt olarak rezervasyon belgesi oluşturulur.
 1. Rezervasyon tarihi ile uluslararası seyahatin başlayacağı tarih arasındaki gün farkı 14’den çok ise yolcuya ‘sonra ödeme’ seçeneği sunulur. Ön rezervasyon belgesi düzenlenir ve seyahat tarihine yakın ödeme hatırlatmasında bulunulur. Ödeme için son gün seyahat tarihinin 5 gün öncesidir. Belirtilen sürelerde yapılan ödemeler için teyitli rezervasyon belgesi düzenlenir. Yolcu ön rezervasyon belgesinde öngörülen süre içinde ödeme yapmazsa rezervasyon otomatik olarak iptal edilir.
 2. Araçla yapılacak seyahatler için rezervasyon esnasında ödeme yapılmaz. Feribotun taşıma uygunluğuna göre yolcuya e-mail ile dönüş sağlanır ve onaya istinaden kredi kartı ile on-line ödeme yapılması istenir.

İptal Koşulları
 1. Rezervasyon tarihinden sonra veya direkt yapılan ödemelerin iptal süresi belirtilen opsiyon tarihine kadardır. İade prosedürü her firmada farklılık göstermektedir. Bu süre aşıldığında ödemenin iadesi yapılmamaktadır. Ancak şirketin zorunlu durumlardan kaynaklı sefer iptallerinde yolcu verilen alternatif rotayı ve tarihi uygun bulmadığında seyahat acentasının iptal ve iade koşullarıyla alakalı belirlediği politikaya göre ücret iadesi yapılabilmektedir. Ya da biletler iptal edilmeden tarih değişikliğine gidilir veya yolcunun daha sonra kullanabilmesi için açığa alınır. Bilet iptali ile ilgili seyahat acentalarının belirlediği kararlar dikkate alınır bu durum Feribotbiletim.com'un sorumluluğunda değildir. 
 2. Açık biletlerin kullanım süresi alınan biletin kapsadığı yılın son seferine kadar kullanım sağlanılabilmektedir. Seferlerin takibi her hat üzerinde farklılıklar göstermektedir bunun takibi müşteri tarafından yapılmalıdır aksi halde son seferden önce kullanılmamış biletler Feribotbiletimin sorumluğunda değildir herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Açığa alınmış biletlerde müsaitlik garantisi yoktur. Açık Biletleri bulunan yolcular biletlerini aktif etmek istediğinde en az 48 saat önceden mail yolu ile bildirmelidir. 
 3. Sefere yetişememe veya No-Show (sefere katılmama) gibi durumlarda çıkış harcı ödenmediğinden feribota biniş reddedilebilir ve ücret iadesi yapılmaz.