Bodrum - Kalimnos Feribot

Bodrum – Kalimnos arası seyahatleriniz için ihtiyacınız olan bileti feribotbiletim.com üzerinden online olarak satın alabilir, feribotbiletim güvencesi ile Kalimnos tatilinizi öncesinden planlayabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Gitmek istediğiniz tarihte sefer bulamadıysanız Bodrum kalkışlı Bodrum - Kos sefer tarifesini linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Bodrum’dan Kalimnos Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Kos ve Rodos adasından sonra Oniki Adaların en kalabalık üçüncü adası olan Kalimnos, en zengin Yunan adalarından bir tanesidir. Eskiden geçim kaynağı sünger avcılığı olan Kalimnos halkının şimdilerde ana geçim kaynağı turizm olmuş durumda. Buna rağmen adanın her yerinde sünger satan küçük dükkanlar görmeniz mümkün. Yaz aylarında nüfusu oldukça artan adaya Bodrum’dan feribot ile ulaşmak çok kolay. Buna rağmen yaz aylarında adayı ziyaret eden Türk sayısı oldukça az. Haftasonu tatili veya günübirlik tur olarak seyahat edebileceğiniz Kalimnos Adası gezilecek yerler bakımından oldukça zengin. Kurak ve çorak arazisi bol adada kaya tırmanışı, dalış gibi pek çok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Kalimnos’un merkezi olarak bilinen Pothia sokaklarında dolaşabilir, yunan mimarisi önünde rengarenk fotoğraflar çekilebilirsiniz. Kalimnos Ada’sı seyahatinizde muhteşem tavernalarında oturup deniz mahsülleri ile dolu sofranızın keyfini çıkartırken adanın meşhur kekik balını tatmayı da unutmayın.

Bodrum – Kalimnos Ne Kadar Sürüyor?

Bodrum merkezden kalkan feribotlar ile Kalimnos adasına yaklaşık 75 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlamak mümkün. Kos üzerinden de geçebileceğiniz Kalimnos Adası’na Bodrum Kale limanından kalkan feribotlar da mevcuttur.

Bodrum - Kalimnos Feribot Seferleri

Bodrum – Kalimnos seferleri yıl boyunca kesintisiz devam etmektedir ve diğer Yunan adalarında olduğu gibi Kalimnos da en çok ziyaretçiyi yaz aylarında çekmektedir. Feribotbiletim.com sayesinde, birçok feribot şirketinin, sefer tarihlerini ve saatlerini inceleyip size en uygun bileti seçebilirsiniz. Birçok feribot şirketini bünyesinde barındıran Feribotbiletim.com ile, ucuz ve konforlu feribot biletlerine hemen ulaşabilirsiniz. Feribot biletinizi online satın alabilir, dilerseniz gidiş- dönüş, dilerseniz tek yön olarak yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.

Kalimnos İçin Vize Gerekli mi?

Yeşil pasaport sahipleri için Kalimnos ve diğer Yunan adaları için vize gerekmemektedir. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaportu bulunanlar için diğer avrupa ülkelerinde olduğu gibi schengen vizesi gerekmektedir. Son zamanlarda pek çok Yunan Adası’nda uygulamaya konulan kapıda vize uygulaması Kalimnos ve Leros adalarında geçerli değildir. Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Kalimnos Hakkında

Yunanistan’ın Oniki Adaları’na ait olan Kalimnos Adası Yunanistan’ın en kalabalık üçüncü adasıdır. 2011 verilerine göre ada nüfusu 29.500 iken yaz aylarında bu sayı katbekat artmaktadır. Gezilecek yerler bakımından zengin olan Kalimnos Adası’nda pek çok aktivite de mevcut. Bu aktivitelerden en popüleri de muhtemelen kaya tırmanışı… Dünyanın pek çok yerinden yüzlerce turist belki de sadece tırmanma amacı ile her yıl adayı ziyaret ediyor.

Kalimnos’a gidecekseniz gezilecek yerler listenize muhteşem sokakları ve plajlarından sonra eklemeniz gereken ilk yer Aziz Sava Manastırı. Aziz Sava Manastırına ada içerisinde araba veya scooter kiralayarak limandan kısa sürede ulaşabilir, manastırdan muhteşem Kalimnos manzarasını seyredebilirsiniz. Kalimnos Adası’nda yapılabilecek en keyifli aktivitelerden bir diğeri ise Ege denizinin tadını doyasıya çıkarmak ve eşsiz Ege manzarasına karşı muhteşem Yunan mutfağını deneyimlemek… Kalimnos’a uğrayacaksanız deniz mahsülleri ardından adaya özgü kekik balını tatmayı da unutmayın.

Kalimnos’un ziyaret edebileceğiniz pek çok plajı bulunuyor. Kendinizi huzurun kollarına bırakabileceğiniz ve ailenizle vakit geçirebileceğiniz eşsiz Kalimnos plajlarından birkaçını sizler için derledik.

Kalimnos adasında gidebileceğiniz plajlar:

  • Vlihadia Plajı
  • Palionisos Plajı
  • Vathi Plajı
  • Arginonta Plajı
  • Kalamies Plajı
  • Plati Yalos Plajı
  • Massouri Plajı
  • Emborios Plajı
  • Akti Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler