Bodrum - Leros (Agıa Marina) Feribot

Bodrum – Leros Adası seyahatiniz için aradığınız feribot biletini feribotbiletim.com adresi üzerinden inceleyebilir, size uygun olan feribot biletini online olarak satın alabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
 TARİHKALKIŞ SAATVARIŞ SAATFİRMAFERİBOTTİPİKALAN ARAÇ
20.06.2024 11:15 12:30 YESIL MARMARIS KARTEPE Yolcu 0
 TARİHKALKIŞ SAATVARIŞ SAATFİRMAFERİBOTTİPİKALAN ARAÇ
16.06.2024 15:00 16:15 YESIL MARMARIS AKÇAKOCA Yolcu 0
23.06.2024 15:00 16:15 YESIL MARMARIS KARTEPE Yolcu 0

Bodrum’dan Leros’a Giderken Bilmeniz Gerekenler

Bodrum ve Didim’in hemen karşısında bulunan, Yunanistan’ın Oniki adalarından biri olan Leros, girintili çıkıntılı muhteşem koyları ile deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabileceğiniz tatil lokasyonlarından bir tanesidir. 8000 nüfusa sahip Leros Adası, sessiz, sakin atmosferi ile ön plana çıkıyor. Eğer tatilde aradığınız şey huzur bulmak ise Leros sizin için en uygun lokasyonlardan biri olacaktır. Haftasonu veya daha uzun süreli tatilleriniz için tercih edebileceğiniz Leros’ta birbirinden güzel, adanın atmosferine uygun oteller mevcut. Bu sessiz sakin adaya uğradığınızda Alinda koyu boyunca yürüyüş yapmayı, küçücük bir balıkçı köyü olan Pantelini’de yel değirmenlerinin muhteşem manzarası eşliğinde yemek yemeyi, Agios Isidoros Kilisesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Bodrum - Leros Ne Kadar Sürüyor?

Bodrum’dan hareket eden feribotlar ortalama 90 dakikada Leros’a ulaşıyor. Türkiye’ye çok yakın olan Leros Adası haftasonunu geçirmek için de güzel bir seçenek olacaktır.

Bodrum – Leros Feribot Seferleri

Bodrum Leros feribotLeros Adası’na Bodrum’dan kalkan ve karşılıklı seferler düzenleyen feribotlar ile yılın belirli dönemlerinde ulaşım mümkündür. Sezona ve yoğunluğa göre değişen sefer sayıları, yaz döneminde en fazladır. Feribotbiletim.com adresinden Bodrum - Leros Adası arasındaki feribot seferlerini inceleyerek, tatil planınıza en uygun tarih ve saatleri görebilirsiniz. Bodrum – Leros seferlerine alternatif olarak, Bodrum - Kalimnos seferlerini de tercih edebilirsiniz. Birçok feribot firmasını tek bir sayfada sizler için karşılaştıran Feribotbiletim.com sayesinde en uygun fiyatlı feribot seferinden online olarak biletinizi alabilir, şimdiden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Leros Adası İçin Vize Gerekli mi?

Leros, Yunanistan’ın adalarından biri olduğundan schengen vizesine tabidir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin adaya giriş yapabilmeleri için schengen vizesi almaları gerekmektedir. Diğer pek çok Yunan adasının aksine Leros ve Kalimnos Adalarında kapıda vize uygulaması uygulanmamaktadır. Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Leros Adası Hakkında

Ileryoz olarak da bilinen Leros Adası Yunanistan’ın Güney Ege bölgesinde bulunan Oniki adalardan bir tanesidir. Turistik Yunan adaları ile karşılaştırıldığında sakinliği ile ön plana çıkan ada, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Bodrum ‘a 1,5 saatlik feribot yolcuğu uzaklığındaki Leros Adası masmavi koyları, tarihi dokusunu kaybetmemiş köyleri, tepedeki Ortaçağ – Bizans Kalesi ile görülmeye değer Yunan adalarından yalnızca bir tanesi. Leros Adası’nda gezilecek yerlerin başında adanın iki limanından birini bulunduran aynı zamanda da adanın en büyük yerleşim yeri olan Agia Marina bulunuyor. Leros seyahatinizde Agia Marina sokaklarını gezebilir, bu şirin kasabaya özgü tavernalarda Yunan lezzetleri ve günbatımı eşliğinde muhteşem bir yemek yiyebilirsiniz. Agia Marina sokaklarını gezdikten sonra limanın üzerinde 11. YY’da inşa edildiği idda edilen Santa Maria Kalesi’ne uğramayı da unutmayın. Dilerseniz Agios Isidoros Şapeli, Panteli, Platanos ve Lakki Limanı’nı da Leros’ta gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Leros seyahatiniz ardından rotanızı değiştirebilir Bodrum - Kos seferleri ile farklı Yunan Adalarını da keşfedebilirsiniz.

Leros adasında gidebileceğiniz plajlar:

Bodrum Leros feribot seferleri
  • Panteli Plajı
  • Alinda Koyu
  • Blefoutis Plajı
  • Dio Liskaria Plajı
  • Vromolithos Plajı
  • Krithoni Plajı
  • Hirokambos Plajı
  • Gourna Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler