Seferihisar (Sığacık) - Samos (Karlovassı) Feribot

Seferihisar Samos feribot (Sisam Adası) biletinizi kolayca alabilir, tatil rezervasyonunuzu hemen yapabilirsiniz.

Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Gitmek istediğiniz tarihte sefer bulamadıysanız Samos Adası varışlı Kuşadası - Samos sefer tarifesini linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Seferihisar’dan Samos Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Samos Feribot

Kuşadası’nın tam karşısında bulunan Samos adası ya da diğer adı ile Sisam adası, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce turisti misafir eden önemli bir turizm merkezidir. Ege Denizi’ndeki Yunan adalarından biri olan bu ada, hem Türkiye’ye yakın olması ve hem de diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun maliyetli olmasından dolayı Türk turistler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Kökenleri Antik çağa kadar uzanan Samos adası, bir yandan tarihi ve kültürel güzellikleri ile diğer yandan ise eşsiz doğal güzellikleri ile tatil yapmak isteyen kişilere büyük olanaklar sunmaktadır. Samos adasına ulaşım için günün belirli saatlerinde Kuşadası’ndan feribot seferleri düzenlenmektedir. Samos feribot seferleri, yılın tüm aylarında kesintisiz olarak devam etmektedir. Samos Feribot

Samos Adası Feribot Ücretleri

Samos adasına feribot seferi düzenleyen çok sayıda firma vardır. Firma sayısındaki fazlalık, daha farklı fiyat seçeneklerine ulaşabilmeleri açısından kullanıcılara bir avantaj sunmaktadır. Bu konu faaliyet gösteren firma sayısının fazla olması, Samos feribot fiyatları konusunda kesin bir rakam belirtmeyi olanaksız kılmaktadır. Ancak iki nokta arasındaki mesafenin çok fazla olmamasından dolayı, feribot ücretleri makul seviyededir. Yaz aylarında talebin artması ile birlikte bir miktar fiyat artışı görülse de, fiyatlar astronomik seviyelere ulaşmamaktadır. Adaya gitmek isteyenler bilet almadan önce tüm firmaların fiyatlarını incelemeli ve hem bütçeleri için uygun olan hem de seyahat planlarına uyumlu olan bileti satın almalıdır. Seferihisar (Sığacık) - Samos (Karlovassi) feribot ücreti detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Samos Adası Feribot İle Kaç Saatlik Mesafede?

Samos adası ile Kuşadası arasındaki mesafe oldukça kısadır. Öyle ki Türkiye’de büyük şehirlerde bir semtten bir semte gitmek için gerekli olan süre, Kuşadası’ndan Samos adasına gitmek için gerekli olan süreden daha fazladır. Hava koşullarının elverişli olduğu bir günde Kuşadası’ndan çıkan bir feribot 1 saat 40 dakika ila 2 saat arasında bir sürede ulaşım sağlamaktadır. Hava şartlarının olumsuz olduğu zamanlarda ise bu süre biraz daha uzamaktadır. Hava muhalefetinin çok yüksek seviyede olduğu günlerde ise seferler daha uygun bir zamanda yeniden yapılmak üzere ertelenmektedir. Hava muhalefeti engeline takılmamak için bireyler seyahatlerini önceden planlamalı ve planladıkları tarihte hava durumunu da göz önünde bulundurmalıdırlar.

Günübirlik Samos Turları

Samos adası ile Kuşadası’nın bu kadar yakın mesafede olmasından dolayı, özellikle yaz aylarında adaya günübirlik turlar düzenlenmektedir. Genellikle Kuşadası’ndan başlayan bu turlar, adanın farklı yerlerinde gezmek ve eğlenceli etkinliklere katılmak için düzenlenmektedir. Samos feribot seferleri vasıtasıyla adaya gelen katılımcılar, burada gün boyunca eğlencenin tadını çıkarmaktadır. Ayrıca Samos adasının güzel plajlarından yararlanmak için de günübirlik olarak adaya seyahatler düzenlenmektedir. Gün batımına doğru son feribot seferi ile de Kuşadası’na geri dönüş yapılmaktadır. Bunun yanında birkaç gün boyunca devam eden turların sayısı da oldukça fazladır. Bu konu hakkında internet üzerinden daha detaylı bir araştırma yapmak ve daha iyi sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Samos Adası Vize İşlemleri

Yunanistan’a bağlı bir ada olan Samos adasına girmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması yapılmaktadır. Yunanistan’ın Avrupa Birliği üye ülkesi olmasından dolayı, adaya giriş yapabilmek için Schengen vizesine sahip olmak gereklidir. Türkiye ve Yunanistan arasında turizmi geliştirmek adına atılan adımların neticesinde Yunanistan bu konuda birtakım kolaylıklar sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi, kapıda vize alabilme olanağıdır. Samos adasına giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sınır kapısından geçerken yalnızca pasaportları ile vize başvurusunda bulunabilirler. Ancak sınır kapısında alınacak olan bu vizeler tek girişliktir. Daha sonra farklı Avrupa ülkelerini de ziyaret etmek isteyen kişiler, Schengen vizesinin sunmuş olduğu kolaylıklardan yararlanamazlar. Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Samos Adası Ada İçi Ulaşım

Samos AdasıTürkiye’den Samos adasına ulaşımın oldukça kolay olmasına karşın, ada içerisinde aynı durum söz konusu değildir. Büyük bir ada olan ve gezilecek çok fazla yeri bulunan Samos adasında ulaşım genellikle otobüsler ve taksiler ile sağlanmaktadır. Ancak otobüslerin saat kısıtlamasının bulunması ve adanın her tarafına gitmemesi, onları dezavantajlı hale getirmektedir. Taksiler ise sürekli kullanıldıkları zaman büyük bir maddi yük getirmektedir. Bu durumda başvurulabilecek alternatif bir yöntem daha vardır. Ada içerisinde bulunan rent a car firmalarından araç kiralayarak ada içerisinde gezinti yapabilmek ve istenilen yerlere gidebilmek mümkündür. Adalarda araç kiralamayı düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yeni tip ehliyete sahip olmaları gereklidir. Eski tür ehliyetler ile Avrupa ülkelerinde araç kullanmak yasaktır.

Samos Tatil Olanakları

Unutulmayacak bir tatil geçirmek isteyen kişiler için Samos adasında ihtiyaç duydukları her türlü olanak mevcuttur. Binlerce yıllık tarihe sahip olan adada, kültür ve tarih gezintisi yapmak isteyenler açısından çok büyük olanaklar vardır. Doğal güzellikleri ve plajları ile de ziyaretçileri kendine hayran bırakan Samos adasında denize, kuma ve güneşe doymak mümkündür. Ayrıca Yunan kültürünü tanımak ve yemeklerini tatmak isteyenler açısından da ada oldukça zengindir. Kamp yapmak ya da çadır kurmak gibi bir düşüncesi olanlar da bu konuda kendilerine çok uygun alanlar bulabilirler. Ayrıca Samos adası gece hayatı ve eğlenceleri ile de oldukça doyurucudur.

Samos Adası Gezilecek Yerler

Samos feribot biletiSamos adasında gezilmesi gereken yerlerin tamamını gezmek için geniş bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Adaya gelenlerin en fazla uğradıkları yerlerden biri Sisam Heraionu olarak bilinen yapıdır. Yunanlıların meşhur tanrılarından Hera için yaptırılmış olan bu tapınak, özellikle kültür turlarına merakı olanlar açısından büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca Pisagor’un doğduğu köy de Samos adasında gezilmesi gereken yerlerden biridir. Pisagor’un bir de heykelinin bulunduğu köy, ziyaretçilerin uğrak noktalarından biridir. Ayrıca şarap severler ada içerisinde bulunan Samos Şarap Müzesi’ni de atlamamalıdır. Eski çağlardan beri şarap üretim mahzeni olarak kullanılan bu yer, günümüzde ise şarap yapımında geçmişten bugüne kadar kullanılan aletlerin sergilendiği bir müze olarak kullanılmaktadır. Samos Adası Gezi Rehberi için tıklayınız.

Samos Erken Rezervasyon Fırsatları

Samos adası özellikle turizmin patlama yaptığı yaz aylarında yüksek doluluk oranlarına ulaşmaktadır. Bu dönemde rezervasyon olmadan gelip adada kalabilecek bir yer bulmak neredeyse olanaksızdır. Mağduriyet yaşamamak için Samos adasında tatil yapmak isteyen kişiler bunu en az birkaç ay öncesinden planlamalıdır. Ayrıca erken rezervasyon yaparak otellerden daha uygun fiyat teklifleri almak da mümkündür. Bu sayede de adada geçirilecek olan zamanın uzatılabilmesi olanaklı hale gelmektedir. Otel rezervasyonları dışında, feribot biletleri de seyahat planına uygun olarak gününden önce alınmalıdır. Zira bu dönemlerde bazen aynı günde feribot bileti bulabilmek olanaksızdır.

Seferihisar - Samos (Sisam Adası) Ne Kadar Sürüyor?

Seferihisar kalkışlı feribotlarla Samos’a ulaşmanız ortalama 1 saat 40 dakika sürmektedir. Sabah ve akşam birçok saatte adaya ulaşabileceğiniz veya adadan geri dönebileceğiniz feribotlar mevcuttur.

Seferihisar - Samos (Sisam Adası) Feribot Seferleri

Seferihisar - Samos arasındaki feribot seferleri özellikle yaz aylarında sıklıkla düzenlenmektedir. Tercih edeceğiniz saat ve uygun fiyat avantajlarıyla, onlarca farklı feribot şirketini tek bir sayfada listelemenizi sağlayan Feribotbiletim.com sayesinde, en uygun bileti hemen online satın alabilirsiniz. Birden fazla feribot şirketini inceleyerek en uygun fiyatlı olana ulaşabilirsiniz. Dilerseniz taşıtlı feribot seçeneklerini inceleyerek Samos’a kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Tüm bu seçenekleri ve feribot firmalarını tek bir sayfada inceleyerek Feribotbiletim.com’dan güvenle biletinizi alabilirsiniz.

Seferhisar Samos

Samos (Sisam Adası) İçin Vize Gerekli mi?

Samos (Sisam Adası), Yunanistan’da yer aldığından, adaya girişinizde schengen vizesi istenmektedir. Türkiye’den Yunanistan’ı ziyaret eden çok fazla turist olduğundan ve iki ülke arasında iyiye giden ilişkilerden dolayı, kapıda vize işlemi uygulanmaktadır. Bu sayede ziyaretçiler kapıda vize alarak adaya kolayca giriş yapabilmektedir. Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Samos Adası Hakkında

Sisam adası olarak da bilinen Samos, Kuşadası’nın tam karşısında yer alan ve doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakan Yunan adalarından biridir. Her geçen gün ziyaretçi sayısını arttıran Samos Adası, Yunanistan’ın Osmanlı’nın elinden aldığı son adadır. Samos Adası Karlovasi, Vathi, Pythagorion ve Marathokampos adlarında 4 bölgeden oluşmaktadır. Bunlardan Vathi, başkenttir. Samos Adası, Zeus’un eşi olan Yunan tanrıçası olan Hera’nın doğum yeri olarak bilindiğinden mitolojik bir değer taşır. Samos Adasında başlıca görülmesi gereken yerler; Samos Arkeoloji Müzesi, otantik bir havası olan Monalates Köyü, Eupalinos Kemeri ve Pythagorion Arekoloji Müzesidir. Ayrıca, ünlü matematikçi ve filozof Pisagor’un da doğduğu yer olan Samos da, Pisagor Mağarası da görülmesi gereken yerlerden biridir.

Samos Adası (Sisam Adası), Yunanistan’ın en huzurlu adalarından biri olarak bilindiğinden, gün batımını izleyebileceğiniz keyifli tepelere de sahiptir. Tüm Yunan adalarında olduğu gibi Samos da da akşamları gidilebilecek mekanların başında elbette tavernalar geliyor. Leziz balıkların tadına bakarken ouzo’nuzu da yudumlayabileceğiniz bu tavernalarda Yunan müzikleriyle de mest olacaksınız.

Denizin en mavisini görebileceğiniz Samos Adasında, elbette sizi muhteşem sahiller ve plajlar da bekliyor olacak. Seferihisar- Samos rotasına alternatif olarak en çok tercih edilen bir diğer rota Fethiye - Rodos’tur. Samos Adasında huzur bulabileceğiniz ve Ege’nin sularının tadını çıkarabileceğiniz en gözde plajları ve koyları sizler için bir araya getirdik.


Samos Adası

Sakız adasında gidebileceğiniz plajlar:

  • Neon Kidonion Plajı
  • Gagou Plajı
  • Livadaki Plajı
  • Kokkari Plajı
  • Lemonakia Plajı
  • Tsamadou
  • Tsabou Plajı

Samos Feribot Sefer Güzergahları

Samos feribot seferleri Kuşadası ve Sığacık'tan hareket eden feribotlar ile sağlanıyor. Yunan adaları içerisinde ne büyük ve görkemli olan adalardan biri de Samos adasıdır. Sisam adası ismi ile de bilinen ada tarihi ve kültürel güzellikleri kadar turkuaz denizi ve yemyeşil doğası ile büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Kuşadası ve Sığacık'tan hava şartlarına göre 1 ile 2 saat arası bir sürede Samos adasına ulaşabilirsiniz. İsterseniz günübirlik adaya gidip dönebilir ya da turizm olanaklarından faydalanarak tatil yapabilirsiniz. Gezip görülecek birçok yer olan Samos adasını doyasıya gezip görmek istiyorsanız en az bir hafta adada kalmanızda fayda vardır. Zira ada oldukça büyük olup tarihi yapıları ve nadide koyları ile görmeniz gereken birçok güzelliği barındırır.Samos feribot

Samos Adasında Gezip Görülecek Yerler

Samos adası tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından tarihi dokusu sizi çok eski çağlara götürür. Yunan tanrısı Zeus'un eşi Hera'nın doğduğu yer olarak bilinen Samos adası mitolojik bir değere sahiptir. Samos Arkeoloji Müzesi, Eupalinos Kemeri, Pythagorion arkeoloji Müzesi, Monalates Köyü, Pisagor Mağarası, Sisam Heraionu mutlaka görmeniz gereken tarihi güzelliklerdir. Bunun yanı sıra Tsamadou plajı, Pappa Plajı, Lemonakia Plajı, Balos Plajı gibi birçok ünlü plajı muhteşem tatil fırsatları sunar. Samos adasında nefis Yunan yemeklerini tadabilir, eğlence mekanlarında doyasıya eğlenebilir, konforlu otellerde konaklayarak harika bir tatil yapabilirsiniz.

Samos Adasına Ulaşım

Samos feribot ile kısa bir sürede Samos adasına ulaşabilirsiniz. Kuşadası, Seferihisar ve Sığacık ilçelerinden hareket eden feribotlar ile azami 2 saat gibi kısa bir zamanda Samos adasına gidebilirsiniz. Arabalı feribotları kullanarak aracınız ile adaya geçip istediğiniz gibi gezip eğlenebilirsiniz. Eğer aracınız ile gitmeyecekseniz adada otobüs, taksi veya araç kiralama ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ancak otobüsler Samos adasının her yerine gitmediğinden eşsiz koyları ve tarihi güzellikleri tam olarak görebilmeniz mümkün olmayabilir. Turistik bir ada olduğundan taksi oldukça pahalı bir ulaşım olur. Bu nedenle ada içerisinde en uygun ulaşım araç kiralama ile sağlanabilir. Eğer Samos adasına ilk kez gidiyorsanız turlardan faydalanarak adanın tüm güzelliklerini rehber eşliğinde gezebilirsiniz.

Samos Adası Konaklama

Yunan adaları içerisinde en çok tercih edilen adalardan biri olan Samos adası turistik bir yer olup farklı konaklama seçenekleri bulunur. Her bütçeye ve her zevke uygun konforlu oteller, pansiyon ve apartlar konaklamanız için imkan sağlar. Ancak yaz aylarında çok fazla turist Samos'u tercih ettiğinden yer bulmanız biraz güç olabilir. Bu nedenle erken rezervasyon imkanlarından faydalanmanızda fayda vardır. Erken rezervasyon seçenekleri ile indirim ve fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. Yine aynı şekilde feribot seferlerinde de yaz aylarında yoğun bir doluluk olduğundan otelinizin giriş tarihine göre feribot biletinizi erken almanızda fayda vardır. Samos adasında turizm çok gelişmiş olduğundan konforlu otellerde konaklayıp nefis Yunan yemeklerini tadabilir, eğlence mekanlarında doyasıya eğlenebilirsiniz.

Samos Adasına Nasıl Gidilir

Samos' a Kuşadası, Sığacık ve Seferihisar gibi farklı noktalardan her gün birçok feribot seferi yapılır. Sorunsuz ve huzurlu bir Samos yolculuğu için web adresimizden bize ulaşarak en iyi hizmeti alabilirsiniz. Samos'a gidiş ve dönüş için konforlu feribot seferlerimiz ile hizmetinizdeyiz. Samos'a gitmek için pasaport ve Schengen vizesi isteyen Yunanistan, Türkler için kapıda vize kolaylığı sunuyor. Yalnızca pasaportunuz ile gidip adaya girişte Schengen vizenizi alabiliyorsunuz. Böylece günlerde vize işleri ile uğraşmak ve onaylanmasını beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Kolaylıkla gidip Samos adasının güzelliklerini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler