Bodrum - Simi Feribot

Bodrum – Simi feribot biletinizi hızlı bir şekilde feribotbiletim.com üzerinden satın alabilir, tatil planınızı güvenle yapabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
 TARİHKALKIŞ SAATVARIŞ SAATFİRMAFERİBOTTİPİKALAN ARAÇ
19.06.2024 08:45 10:45 YESIL MARMARIS KARTEPE Yolcu 0
21.06.2024 08:15 10:15 Yolcu 0
23.06.2024 08:15 10:15 Yolcu 0
 TARİHKALKIŞ SAATVARIŞ SAATFİRMAFERİBOTTİPİKALAN ARAÇ
19.06.2024 16:45 18:45 YESIL MARMARIS KARTEPE Yolcu 0
21.06.2024 16:15 18:15 Yolcu 0
23.06.2024 16:15 18:15 Yolcu 0

Bodrum’dan Simi Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Osmanlı döneminde Sömbeki olarak da bilinen Simi Adası, Ege ile Akdeniz’in buluştuğu bölgede bulunan küçük ancak tarihi bir adadır. Bu dönemde adaya Sömbeki denmesi adadaki Türklerin sümbek isimli küçük tekneler ile sünger avcılığı yapmalarından kaynaklanır. Sünger avcılığı pek çok Yunan adasının tarihinde bulunmakla beraber hala daha Yunan adalarında özellikle de Kalimnos’ta sünger satan küçük dükkanlar görmeniz mümkündür.

Simi Adası Oniki adalar zincirinin en küçüğü olmasına rağmen çok eskilere uzanan tarihinden dolayı adada gezilecek pek çok yer mevcut. Pedi kasabası, Chorio kasabası, Nimborios balıkçı köyü adanın görmeniz gereken yerlerinden sadece birkaçı. Simi’nin muhteşem plajlarının, rengarenk neoklasik tarzdaki binalarının, tarihten izler bırakan yapılarının tadını doyasıya çıkarabileceğiniz en ideal mevsim diğer Yunan adalarında da olduğu gibi bahar ve yaz aylarıdır. Bu aylarda, çok kalabalık olmadan havanın ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bodrum - Simi Ne Kadar Sürüyor?

Bodrum’dan kalkan feribotlar ile Simi Adası’na ulaşım ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Mesafenin oldukça kısa olması sebebiyle günübirlik ziyaretler için de Simi Adası ideal bir tatil beldesidir.

Bodrum - Simi Feribot Seferleri

Oldukça işlek bir liman olan Bodrum’dan Simi Adası’na yıl boyunca feribot seferleri düzenlenmektedir. Bodrum - Simi seferlerine alternatif olarak Marmaris - Simi seferlerini de inceleyebilirsiniz. Feribotbiletim.com sayesinde aradığınız feribot şirketinin sefer tarihlerini ve saatlerini inceleyip size en uygun bileti seçebilirsiniz. Birçok feribot şirketini bünyesinde barındıran Feribotbiletim.com ile, ucuz ve konforlu feribot biletlerine hemen ulaşabilirsiniz. Feribot biletinizi online satın alabilir, dilerseniz gidiş - dönüş, dilerseniz tek yön olarak yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.
Bodrum Simi feribot

Simi Adası İçin Vize Gerekli mi?

Simi Adası, schengen üyesi olan Yunanistan’ın bir adası olduğundan, vizeye tabidir. Ancak Yunanistan ile son yıllarda gelişen ilişkiler sayesinde vizede kolaylık sağlanmış olup, Türk ziyaretçilere kapıda vize alternatifi sunulmuştur. Bu sayede yolcular kapıda vize alarak, Yunan adalarını rahatlıkla ziyaret edebilirler. Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Simi Adası Hakkında

Sömbeki olarak da bilinen Simi adası Yunanistan’da bulunan Oniki adalar zincirinin bir parçasıdır. Bozburun Yarımadasına 6,5 Datça’ya 8 km uzaklığındaki adaya Türkiye’nin belli bölgelerinden kısa bir feribot yolculuğu ile ulaşım mümkün. Bu yüzden her yıl özellikle yaz aylarında Simi Adası pek çok Türk ziyaretçiye de ev sahipliği yapıyor. Simi Adası, Yunanistan’ın en küçük adalarından biri olmasına rağmen köklü bir tarihe sahiptir. Köklü tarihinden geride kalan muhteşem yapılarının yanı sıra doğal güzellikleriyle de büyüleyen Simi Adası, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Yamaç üzerine kurulmuş neoklasik yapıdaki evleri ve dar sokaklarından sonra Simi Adası’nda görülmesi gereken yerlerin başında; Pedi kasabası, Chorio Kasabası, ada merkezinde bulunan Barok Çan Kulesi, Gialos’taki tarihi saat kulesi, Mihalaki Heykeli, Aghios Georgios Plajı geliyor. Simi Adası Gezi Rehberi için tıklayınız.

Rodos Adası’na yakın olması sebebiyle birçok turist Simi adasına günübirlik turlar ile gelmektedir. Siz de Bodrum – Rodos rotası üzerinden Simi Adası’na düzenlenen turlar ile adayı ziyaret edebilirsiniz.

Simi adasında gidebileceğiniz plajlar:

Bodrum Simi feribot seferleri
  • Pedi Koyu
  • Aghios Nicolaos Plajı
  • Aghios Georgios Plajı
  • Agia Marina Plajı
  • Marathounda Plajı
  • Nanou Plajı
  • Toli Plajı
  • Panormitis Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler