Yunanistan Vize

Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu

Size özel vize danışmanı ile Hızlı, Kolay, Güvenilir vize başvurusunun farkını yaşayın. Yunanistan vizenizi en kolay şekilde alın!

1 Online başvuru formunu doldurun
2 Belgelerinizi email ile ulaştıralım
3 Seferinize kolayca çıkın
VİZE TÜRÜ Turistik Schengen Vizesi
SEYEHAT BAŞLANGIÇ TARİHİ
İKAMET EDİLEN ÜLKE
YOLCU SAYISI
TOPLAM FİYAT €170

Yunanistan Vize Rehberi

Yunanistan; yakınlığı, kültür benzerliği ve turizm cenneti olmasından dolayı ülkemizden en çok gidilen ülkeler arasında yer alıyor. Üstelik Yunanistan vizesi ile tüm Avrupa ülkelerine de girebiliyorsunuz. feribotbiletim.com ulaşımdaki uzmanlığının yanı sıra komşu vizesini kolayca almanıza da yardımcı oluyor. Yunanistan vizesi nasıl alınır, kapı vizesi nedir, vizelere başvuru süreci nasıl işler gibi tüm sorularınızın yanıtlarını almak için vize yetkililerimizi arayabilir; doğru ve sorunsuz bir başvuru bilgisi için bizden yardım alabilirsiniz.
 

Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?


Yunanistan Avrupa Birliği mensubu bir Schengen ülkesi olup, tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi vizeyle giriş yapılabilmektedir. Yunanistan vizesi almak için öncelikle pasaport sahibi olmak gerekir. Yeşil (hususi), siyah (diplomatik) ve gri (hizmet) pasaporta sahip Türk vatandaşları 180 günlük dönemde 90 gün sınırını aşmamak kaydıyla ülkeye vizesiz giriş yapabilir. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları ise Schengen vizesiyle ülkeye girebilir. Dilerseniz feribotbiletim.com vize sürecini sizin için takip eder ve mevcut koşullara göre değişkenlik gösterebilen başvuru evraklarını tamamlayıp sizin adınıza başvuruda bulunur. Konsolosluk işlemlerinin bitimine istinaden pasaportunuzu elden teslim olacak şekilde veya kargo olarak tarafınıza ulaştırır.
 

Vize İçin Gereken Evraklar Neler?


Yunanistan vizesi başvuru evrakları kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Meslek grupları, kamu veya sigorta çalışanları gibi öğrenciler için de farklı evraklar istenebilir. Uzman vize danışmanlarımız pasaportunuzdaki ülke giriş çıkışlarınız ve kişisel durumunuza göre hazırlamanız gereken evrakları tarafınıza bildirerek doğru başvuru yapmanızı sağlar.
 

Vize Başvuru Sürecinde Konsolosluğa Gitmek Gerekir mi?


Başvurunuzdan önceki son 5 yıl içinde Schengen vizesi için parmak iziniz alındıysa konsolosluğa çağrılmazsınız. İlk kez başvuruda bulunacaksanız konsolosluğa giderek parmak izi vermeniz gerekir.
 

Vize Başvurusu Yunanistan Seyahatinden Kaç Gün Önce Yapılıyor ve Kaç Günde Sonuçlanıyor?


Yunanistan seyahatini planladığınız tarihten sonra en erken 3 ay (90 gün), en geç 15 gün içinde vize başvurusu yapmalısınız. Vize işlemlerinin başvuru yaptığınız günden itibaren, hangi şehirden başvuru yaptığınıza bağlı olarak 1 – 3 hafta arasında sonuçlanması beklenir. Resmi bayramlar ve Noel, Paskalya gibi tatil günlerine denk gelen başvurularda bu süreç biraz uzayabilir.
 

Yunanistan Kaç Günlük Vize Veriyor? Vizeyi Aldıktan Sonra İlk Girişin Yunanistan mı Olması Gerekiyor?


Vize süresiyle ilgili inisiyatif tümüyle konsolosluğa bağlı olup, vize danışmanlarımız sizin için en uzun süreyi almak için çalışır. Aldığınız Schengen vizesi ile başka Avrupa ülkelerine geçecek olsanız bile ilk girdiğiniz ülkenin Yunanistan olması gerekir.
 

Kapı Vizesi Nedir?


Kapı vizesi Yunan Adaları’na kolayca giriş yapmanızı sağlayan ve Schengen gibi fazla prosedür içermeyen kısa süreli bir vize türüdür. Yunanistan vizesi ile tüm Avrupa ülkelerine giriş yapabilirken, kapı vizesi ile sadece bazı Yunan Adaları’na girebilirsiniz.2024 sezonu itibari ile YUNANİSTAN'A  7 günlük kapı vizesi bulunmaktadır. 
 

Yunanistan Kapı Vizesi Nasıl Alınır?


Yunan Adaları’na gitmek için feribotbiletim’den biletinizi alırken kapı vizesi başvurusu hizmeti bulunmamasına rağmen gerekli bilgilendirme için destek alabilirsiniz. Feribot biletinizi gidiş – dönüş olarak almanız gerekir, açık bilet aldığınızda başvurunuz kabul edilmez. Başvuru yaparken vize uzmanımız gerekli evrak listesini tarafınıza iletir ve elden ya da kargo teslimine istinaden işleme koyarak vize işlemlerini başlatır.
 

Kapı Vizesi İçin Seyahatten Kaç Gün Önce Başvurmak Gerekir?

Seyahate çıkacağınız tarihler ve gitmeyi düşündüğünüz adaya bağlı olarak başvuru süreçleri de değişkenlik gösterir. Ortalama 7 iş günü öncesinde gidiş-dönüş feribot biletinizin bulunduğu acentaya evraklarınızı kargolamanız/postalamanız gerekmektedir. 

Yunanistan Kapı Vizesi ile Hangi Adalara Girilebiliyor?


Kos (İstanköy), Rodos, Samos (Sisam), Midilli (Lesvos), Sakız (Chios) ve Meis adalarına kapı vizesi alarak giriş yapabilir. Fakat yeni belirlenen şartlarla birlikte kapı vizesiyle gidilen adadan başka bir adaya geçiş yapılamamaktadır. 
 

Yunanistan Kapı Vizesi İçin Gereken Evraklar ve Gereklilikler Neler?


Yunanistan’ın Ege’deki 6 adasına giriş yapabilmek için istenen evraklar: Bazı adalar kapı vizesi başvurularında banka hesap dökümü gibi ek belgeler de istemektedir. Temel evraklar dışındaki talepler konusunda vize danışmanlarımız sizi bilgilendirecektir.
İstenen Gereklilikler;
En az 6 ay geçerli pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
-3 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz) (Fotoğraf yapıştırılmayacak)
-Elektronik ortamda doldurulmuş vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından imzalanmayacaktır. İmza varışta bir Yunan polis memurunun önünde olacaktır)
-Çocuklar ve bebekler için ayrı ayrı vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir
-Konfirmasyonlu otel rezervasyonu formu
-Gidiş-dönüş gemi bileti
-Son 3 aylık güncel banka hesap dökümü (Hesapta minimum €450 veya TL karşılığı bulunması tavsiye edilir.
-Vize harcı
-Seyahat sigortası ( Minimum 10 günlük olup seyahat tarihinden 3 gün önce başlayıp, dönüş tarihinden 3 gün sonra bitmelidir )
-Yunanistan'a daha önceki giriş damgasının fotokopisi (Varsa)
-Kimlik fotokopisi
-Günübirlik ziyaretler için otel rezervasyonu talep edilmemektedir.
-Gidiş – dönüş feribot bileti şirketimizden satın alınmalıdır.
-Vize bedeli 80 Euro’dur.
-Vize başvurusunun ret olması durumunda ücret iadesi yapılmayacağı hakkında misafirlere imzalatılacak form.


 

Kapı Vizesi Kaç Günlük Veriliyor?


Kapı vizesiyle Yunan Adaları’na günübirlik geziler yapabilir, konaklama planlıyorsanız otel konfirmesini sunarak en fazla 7 gün kalabilirsiniz. Kapı vizesinde süreyi uzatma imkanı bulunmamaktadır. Daha fazla konaklama süreleri için Yunanistan vizesine başvurmanız gerekmektedir.
 

Schengen Vizesi ile Kapı Vizesi Arasındaki Farklar Nelerdir?


Kapı vizesi sadece 6 Yunan adasına giriş için verilen ve tek giriş hakkı kapsayan kısa süreli vizedir. Başka bir Avrupa ülkesine giriş için kullanılamaz. Schengen vizesi ise geçerli olduğu tarihler arasında Avrupa Birliği dahilindeki tüm ülkelere çoklu giriş hakkı verir.
 

Kapı Vizesi Hangi Ülke Vatandaşlarına Veriliyor?


Ege kıyılarına oldukça yakın konumdaki Yunan Adaları’na Türk Vatandaşları kapı vizesiyle geçiş yapabilmektedir.