Marmaris - Simi Feribot

Marmaris – Simi seyahatiniz için ihtiyacınız olan feribot biletini feribotbiletim.com üzerinden hızlıca satın alabilir, tatil planınızı güvenle yapabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Gitmek istediğiniz tarihte sefer bulamadıysanız Marmaris kalkışlı Marmaris - Rodos sefer tarifesini linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Marmaris’ten Simi Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Osmanlı döneminde Sömbeki olarak da bilinen Simi Adası, Ege ile Akdeniz’in buluştuğu bölgede bulunan küçük ancak tarihi bir adadır. Tarihi 14. YY’a kadar uzanan adada antik Yunan döneminden kalma eserler ile karşılaşmanız mümkündür. Bu yüzden Simi Adası yalnızca doğal güzellikleri ve muhteşem plajları ile değil köklü tarihi ile de turizmin uğrak noktası haline gelmiştir. Neoklasik tarzdaki evleri, rengarenk sokakları, gün batımının tadını doyasıya çıkartabileceğiniz tavernaları ve lezzetli Yunan mutfağı ile Simi Adası günübirlik veya daha uzun seyahatleriniz için tercih edebileceğiniz lokasyonlardan biridir. Simi Adası, Türkiye’ye yakın konumundan dolayı da Türk ziyaretçiler tarafından bahar ve yaz aylarında oldukça tercih edilmektedir. Bu aylarda, çok kalabalık olmadan havanın ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Simi Adası Oniki adalar zincirinin en küçüğü olmasına rağmen 14. YY’a kadar uzanan tarihinden dolayı adada gezilecek pek çok yer mevcut. Simi Adası’nda görülmesi gereken yerlerin başında; Pedi kasabası, Chorio Kasabası, ada merkezinde bulunan Barok Çan Kulesi, Gialos’taki tarihi saat kulesi, Mihalaki Heykeli, Aghios Georgios Plajı geliyor.

Marmaris - Simi Ne Kadar Sürüyor?

Marmaris Simi arası feribot ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bu süre Datça – Simi arası için daha da kısadır ve 50 dakika kadar sürer. Türkiye’ye yakın olması sebebi ile Simi adası günübirlik ziyaretçilerin de ziyaret edebileceği bir Yunan adasıdır.

Marmaris - Simi Feribot Seferleri

Marmaris’ten haftada iki kez kalkan feribotlar ile yılın belirli dönemlerinde Simi Adası’na geçmeniz mümkün. 2 saat süren yolculuk için ihtiyacınız olan feribot biletini feribotbiletim.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz. Dilerseniz Simi Adası’na geçmek için Bodrum – Simi veya Datça – Simi feribotlarını da tercih edebilirsiniz.

Simi Adası İçin Vize Gerekli mi?

Simi Adası, schengen üyesi olan Yunanistan’ın bir adası olduğundan, vizeye tabidir. Ancak Yunanistan ile son yıllarda gelişen ilişkiler sayesinde vizede kolaylık sağlanmış olup, Türk ziyaretçilere belirli dönemlerde kapıda vize alternatifi sunulmuştur. Bu sayede yolcular kapıda vize alarak, Yunan adalarını rahatlıkla ziyaret edebilirler.

Simi Adası Hakkında

Oniki Adalar zincirinin bir parçası olan Simi Adası Bozburun Yarımadasına 6,5 km, Datça’ya 8 km uzaklığındadır. Bir feribot yolculuğu uzağımızdaki ada her yıl Türkiye’den de oldukça ziyaretçi alıyor. Simi Adası’na Marmaris, Datça ve Bodrum’dan yılın belli dönemlerinde kalkan feribotlar ile ulaşım mümkündür.

Simi Adası, Yunanistan’ın en küçük adalarından biri olmasına rağmen köklü bir tarihe sahiptir. Köklü tarihinden geride kalan muhteşem yapılarının yanı sıra doğal güzellikleriyle de büyüleyen Simi Adası, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Yamaç üzerine kurulmuş neoklasik yapıdaki evleri ve dar sokakları, masmavi plajları, sıcak ve samimi tavernaları ve eğlence mekanları ile Simi Adası günübirlik veya daha uzun süreli olarak tercih edebileceğiniz tatil beldelerindendir.

Rodos Adası’na yakın olması sebebiyle birçok turist Simi Adası’na günübirlik turlar ile gelmektedir. Siz de Bodrum – Rodos rotası üzerinden Simi Adası’na düzenlenen turlar ile adayı ziyaret edebilirsiniz.

Simi adasında gidebileceğiniz plajlar:

  • Pedi Koyu
  • Aghios Nicolaos Plajı
  • Aghios Georgios Plajı
  • Agia Marina Plajı
  • Marathounda Plajı
  • Nanou Plajı
  • Toli Plajı
  • Panormitis Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler