Bodrum - Samos (Pythagorıon) Feribot

Sisam olarak da bilinen Yunanistan’ın Samos adasına Bodrum’dan feribot ile geçmek mümkün. Aradığınız Bodrum – Samos feribot biletlerini feribotbiletim.com üzerinden satın alabilir, yunan adalarında keyifli bir haftasonu tatili geçirebilirsiniz. Samos’a alternatif olarak en çok tercih edilen Bodrum-Patmos seferini de inceleyebilir ve yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Gitmek istediğiniz tarihte sefer bulamadıysanız Bodrum kalkışlı Bodrum - Kos sefer tarifesini linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Bodrum’dan Samos Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Ege Denizi’nde, Kuşadası’na 90 dakikalık mesafede bulunan Samos Adası, gezilecek yerler bakımından zengin Yunan Adalarından yalnızca bir tanesidir. Masmavi plajları, tarihi yapıları ile haftasonunuzu keyifle geçirebileceğiniz Samos Adası’nda görmeniz gereken ilk yerlerden biri şüphesiz Pythagoiron’dur. Pythagorion 1992’de UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi olarak ilan edilmiş olup, içerisinde çok sayıda eski Yunan ve Roma anıtları bulunduran artik bir kasabadır ve eşsiz, büyüleyici manzarası ile adayı seyahat eden turistlerin uğrak noktalarından bir tanesidir. Ünlü matematikçi Pisagor’un da doğduğu yer olarak bilinen Pythagoiron antik kent ziyaretinizden sonra Pisagor Mağarası, Meryem Ana Mağarası, Samos Arkeoloji Müzesi vb. tarihi mekanları da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Tarihi yapılarının yanında mutfağıyla da büyüleyen Samos Adası’nda Yunan mutfağını deneyimleyebilir, leziz ege mezeleri eşliğinde muhteşem akşam yemeğinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bodrum - Samos Adası Ne Kadar Sürüyor?

Samos Adası’na Kuşadası’ndan geçilebileceği gibi Bodrum’dan da yıl boyunca yapılan feribot seferleri ile geçmek mümkün. Bodrum – Samos adası feribot seferleri yaklaşık 75 dakika sürmektedir. Alternatif olarak Samos Adası’na Kuşadasından 90 dakika gibi kısa bir sürede geçmek de mümkündür.

Bodrum - Samos Adası Feribot Seferleri

Bodrum – Samos Adası feribot seferleri yıl boyunca kesintisiz devam etmekte, yaz dönemlerinde artan turist sayısı ile beraber sefer saatleri sıklaştırılmaktadır. Bodrum – Saros Adası seferleri Samos Adası’nın Türkiye’ye yakın konumundan dolayı sıkça tercih edilmektedir. Siz de Bodrum – Samos seyahatiniz için ihtiyacınız olan bileti feribotbiletim.com üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Samos Adası İçin Vize Gerekli mi?

Bordo pasaportu olan tüm vatandaşların Samos Adası’na giriş yapabilmeleri için Schengen vizesi veya Yunanistan kapı vizesine sahip olmaları gerekir. Kapıda vize uygulaması ile Yunanistan’ın birbirinden güzel pek çok adasına kolayca giriş yapabilirsiniz. Üstelik Yunanistan kapıda vize alan turistler için 15 gün konaklamaya kadar izin veriyor.

Samos Adası Hakkında

Dilek yarımadasının karşısında bulunan Samos Adası, Yunanistan’ın en çok ziyaret edilen adalarından bir tanesidir. Türkiye’ye yakın konumundan dolayı her yıl binlerce Türk turisti de ağırlayan adanın asıl nüfusu 44.000 civarı iken bu sayı yaz aylarında artış göstermektedir. Mavi Bayrak sahibi 40’tan fazla plaj bulunan adada günübirlik tatilciler olduğu gibi 15 güne kadar konaklayan misafirler de mevcut. Gagkou, Kerveli, Livadaki ve daha pek çok plajı ile mavi ve yeşile doyacağınız adada doğal güzelliklerin yanında tarihi yapılar da mevcut. Antik Çağ döneminin önemli kültür beldelerinden olan Samos Adası’nda rotanıza ekleyebileceğiniz birçok köy ve antik şehir de bulunmakta. Ünlü matematikçi Pisagor’un da doğduğu yer olan Pisagor’un köyü olarak bilinen Pythagorio, adanın gezilmesi gereken öncelikli lokasyonlarından. Bir diğer gezilecek yer ise şüphesiz Manolates’tir. Manolates, sokakları seramik atölyeleri ile dolu, sıcakkanlı insanlardan oluşan büyüleyici bir sanat köyü.

Türkiye’den rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Samos Adası’nda haftasonu deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabilir, sanat kokan rengarenk sokaklarında alışveriş yapabilir, antik kent ve müzeleri gezerek hem kültür hem deniz tatili yapabilirsiniz. Deniz ürünlerinde oldukça başarılı olan Samos Adası Restoranlarında adanın meşhur gurme tatlarını deneyimleyerek tatilinize renk katabilirsiniz. Samos adası gezinize alternatif olarak Bodrum – Kalimnos seçeneğini de düşünebilirsiniz. Bodrum’dan tek feribot ile geçebileceğiniz Kalimnos Adası da en çok ziyaret edilen Yunan Adalarından bir tanesidir.

Samos adasında gidebileceğiniz plajlar:

 • Gagou Plaji
 • Galazio Plajı
 • Livadaki Plajı
 • Mikro Seitani & Megalo Seitani Plajları
 • Ladiko Plajı
 • Kokkari Plajı
 • Kerveli Plajı
 • Lemonakia Plajı
 • Tsamadou Plajı
 • Avlakia Plajı
 • Karlovasi Plajı
 • Potami Plajı

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler