Ayvalık - Midilli Feribot

Ayvalık - Midilli Adası feribot bileti almak için Feribotbiletim.com adresinden size en uygun feribot şirketini ve seferini bulabilir ve hemen yerinizi ayırtabilirsiniz.
 TARİHKALKIŞ SAATİVARIŞ SAATFİRMAFERİBOT ADIFERİBOT TİPİKALAN ARAÇ
2.7.2020 18:00 19:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / LESVOS Yolcu & Araç 9
3.7.2020 09:00 10:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / FOKAIA Yolcu & Araç 20
3.7.2020 18:00 19:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / LESVOS Yolcu & Araç 9
 TARİHKALKIŞ SAATİVARIŞ SAATİFİRMAFERİBOT ADIFERİBOT TİPİKALAN ARAÇ
2.7.2020 18:00 19:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / FOKAIA Yolcu & Araç 20
3.7.2020 09:00 10:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / LESVOS Yolcu & Araç 9
3.7.2020 18:00 19:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / FOKAIA Yolcu & Araç 20

Ayvalık’tan Midilli Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Midilli Adası, Yunanistan’ın 3. Büyük adasıdır. Yunanistan’ın en yeşil adalarından biri olan Midilli Adası, Zümrüt Ada olarak adlandırılmıştır. Tarihi yerleri ve tertemiz doğasının yanı sıra yeşilliği ile de büyüleyen Midilli Adası, günübirlik veya daha uzun tatiller için keyifli bir durak olacaktır. Konum olarak Ayvalık’ın tam karşısında bulunan Midilli Adası, hafta sonu için de ideal bir tatil beldesidir. Adanın farklı bölgelerinde yapabileceğiniz birçok aktivite mevcuttur. Tsonia bölgesindeki tavernalarda balığın ve ouzo’nun tadına doyarken, Blokakia bölgesinde dalış yapabilirsiniz.

Ayvalık - Midilli Adası Ne Kadar Sürüyor?

Ayvalık’tan hareket eden feribotlar ortalama 90 dakikada Midilli Adası’na ulaşıyor. Türkiye’ye çok yakın olan Midilli Adası haftasonunu geçirmek için de güzel bir seçenektir.

Ayvalık - Midilli Adası Feribot Seferleri

Ayvalık - Midilli Adası arasında tüm yıl boyunca seferler düzenlenmektedir. Sezona ve yoğunluğa göre değişen sefer sayıları, yaz döneminde en fazladır. Feribotbiletim.com adresinden Ayvalık - Midilli Adası arasındaki feribot seferlerini inceleyerek, tatil planınıza en uygun tarih ve saatleri görebilirsiniz. Ayvalık - Midilli seferlerine alternatif olarak, Çeşme - Sakız Adası seferlerini de tercih edebilirsiniz. Birçok feribot firmasını tek bir sayfada sizler için karşılaştıran Feribotbiletim.com sayesinde en uygun fiyatlı feribot seferinden biletinizi alarak yerinizi ayırtabilirsiniz.

Midilli Adası İçin Vize Gerekli mi?

Midilli Adası, Yunanistan’ın adalarından biri olduğundan schengen vizesine tabidir. Midilli Adası Türkiye’den çok fazla turist ağırladığı için iki ülke arasında kapıda vize uygulanmaktadır. Bu sebeple adayı ziyaret etmek oldukça kolaydır.

Midilli Adası Hakkında

Midilli Adası, Türkiye’ye oldukça yakın olan Yunanistan’ın üçüncü en büyük adası olduğundan her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Adanın asıl ismi Lesvos ve merkezi Midilli olmasına rağmen insanların kullanım şekliyle zamanla Midilli Adası olarak değişmiştir. 1,5 saatlik keyifli bir feribot yolculuğundan sonra adaya ilk vardığınızda yemyeşil ağaçlar sizi karşılıyor. Doğa harikası olan Midilli Adası, yüzölçümü olarak çok büyük olduğundan her yerini gezmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekecektir. Adada yaklaşık 70 köy bulunuyor ve bunlardan en çok bilinenleri; Mytilene, Pappados, Plomari, Polichnitos, Kalloni, Petra, Molyvos ve Eresos’tur. Adanın diğer ziyaret edilmesi gereken noktaları termal merkezleridir. Adada rahatlayıp keyifli vakit geçirmek isterseniz, termal bir merkezi ziyaret etmek iyi gelecektir.

Her Yunan adasında olduğu gibi Midilli Adası’nda da birçok plaj ve koy bulunuyor. Deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için bir çok alternatif sunan Midilli Adası’nda bir yandan Ege denizinin masmavi denizine bakarken, diğer yandan yeşilin her tonunun tadını çıkarabilirsiniz. Midilli adasından sonra en çok tercih edilen sefer olan Patmos - Bodrum feribotlarını kullanarak, tatil planınıza yeni bir rota ekleyebilirsiniz.

Midilli adasında gidebileceğiniz plajlar:

 • Neon Kidonion Plajı
 • Molivos Plajı
 • Tsamakia Plajı
 • Skala Mistegnon Plajı
 • Xampelia Plajı
 • Tsonia Plajı
 • Eftalou Plajı
 • Petra Plajı
 • Sigri Plajı
 • Scala Eresou Plajı
 • Vatera Plajı