Ayvalık - Midilli Feribot

Ayvalık Midilli feribot bileti almak için Feribotbiletim.com adresinden size en uygun feribot şirketini ve seferini bulabilir ve hemen yerinizi ayırtabilirsiniz.

 TARİHKALKIŞ SAATVARIŞ SAATFİRMAFERİBOTTİPİKALAN ARAÇ
22.03.2023 18:00 18:45 JALEM EŞREF JALE (45DK) Yolcu 0
23.03.2023 18:00 18:45 JALEM EŞREF JALE (45DK) Yolcu 0
24.03.2023 09:00 10:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / FOKAIA Yolcu & Araç 15
25.03.2023 09:00 10:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / FOKAIA Yolcu & Araç 15
25.03.2023 09:00 09:45 JALEM EŞREF JALE (45DK) Yolcu 0
29.03.2023 18:00 18:45 JALEM EŞREF JALE (45DK) Yolcu 0
 TARİHKALKIŞ SAATVARIŞ SAATFİRMAFERİBOTTİPİKALAN ARAÇ
23.03.2023 09:00 09:45 JALEM EŞREF JALE (45DK) Yolcu 0
24.03.2023 09:00 09:45 JALEM EŞREF JALE (45DK) Yolcu 0
24.03.2023 16:00 17:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / FOKAIA Yolcu & Araç 15
25.03.2023 17:00 17:45 JALEM EŞREF JALE (45DK) Yolcu 0
26.03.2023 18:00 19:30 TURYOL ARAÇLI FERİBOT / FOKAIA Yolcu & Araç 15

Ayvalık’tan Midilli Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Ayvalık Midilli Feribot

Midilli, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. İlkbaharın sonlarından Sonbaharın başlarına kadar uzanan zaman dilimlerinde Ayvalık Midilli Feribot aracılığıyla bu şehri gezme fırsatı elde edebilirsiniz. Üstelik oldukça uygun fiyatlar ile de pek çok fırsat elde etmeniz mümkün olmaktadır. Midilli çok büyük bir şehir değildir. Ancak tarihi kalıntıları ve oldukça eski bir şehir olması nedeniyle pek çok kişi tarafından ilgi görmektedir. Üstelik ülkemizden bu bölgeye gitmek son derece kolay olmaktadır.

Midilli kasabası, Midilli adasına Feribot gelirseniz göreceğiniz ilk şeydir. Kasaba ayrıca birçok dükkân, kafe, bar ve restoran ile sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar çok canlıdır. Akdeniz'in en büyüklerinden biri olan Midilli Kalesi, kasabanın kuzey kesiminde bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Muhtemelen Bizans döneminde antik bir Akropolis'in üzerine inşa edilmiş ve ailesi adanın kontrolünü ele geçirdiğinde Francesco Gattilusio tarafından restore edilmiştir.

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Ayvalık Midilli feribotMidilli, sadece turizm merkezi değil, aynı zamanda önemli bir liman bölgesidir. Güney kesiminde bulunan yeni liman, Atina ve diğer Ege adalarından gelen gemileri karşılamaktadır. Adanın kuzey kısmı eski limanın bulunduğu yerdir. Kasabanın merkezinde oldukça güzel koylar bulunmaktadır. Ziyaretçiler için adayı keşfedebileceğiniz Ayvalık Midilli Feribot gezileri düzenlenmektedir. Sahil boyunca yürüyüş yaparsanız, hem ulusal hem de geleneksel Avrupa yemekleri sunan çok sayıda misafirperver restoran, kafe, bar ve taverna bulunmaktadır.

Popüler plajları ve eğlence tesisleri ile adanın başkentinin yanı sıra Molyvos kasabası turistler arasında oldukça popülerdir. Oldukça küçük; Bu şehrin toprakları yürüyerek rahatlıkla keşfedilebilir. Her adımda ilginç mimari anıtlar, hediyelik eşya dükkanları ve büyüleyici ulusal restoranlar bulabilirsiniz. Şehirde, güzel tarihi evlerde bulunan birkaç minyatür otel var. Romantik bir kaçamak sevenler arasında çok popülerlerdir.

Midilli Adası Feribot

Midilli'nin başkenti Mitilini, iki tepe üzerinde yer almaktadır ve eski çağlardan beri rakipsiz görünümünü korumuştur. Şehirde birçok ilginç yer vardır. Bunlar ise; turistik yerler, şehrin merkezindeki ve çevresindeki plajlar ve kesinlikle dolaşmanız gereken güzel yerler arasında bulunmaktadır. Midilliye neredeyse yılın her mevsiminde ziyarette bulunabilirsiniz. Ülkemize oldukça yakın olması ve son derece büyüleyici bir yer olması nedeniyle de sıklıkla buraya ziyaretler düzenlenmektedir.

Herkes küçük, kendinin huzur içinde hissedeceği bir kaçamağı hak eder. Midilli ise tam da aradığınız güzelliği barındıran mistik bir şehirdir. Üstelik uygun fiyatlar ile bu şehri ziyaret etme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayvalık Midilli Feribot seferleri bunun için büyük bir fırsat olabilir. Hayatınıza küçük bir mola vermek için bu deneyimi yaşamalısınız. Böylelikle kaldığınız yerden daha enerjik ve dingin bir şekilde devam etme imkanı elde edebilirsiniz.

Ayvalık Midilli Feribot Fiyatları

Yunan adaları oldukça ilgi gören adalardır. Özellikle ülkemizden bu adalara tekne turları ya da feribot seferleri düzenlenmektedir. Kullanacağınız feribotun hızı, boyutu ya da araçlı olması gibi seçenekler feribot fiyatlarını etkilemektedir. Midilli adasında siz ve çocuklarınız tatilinizi sonsuza dek hatırlamak için her şeyi yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sahillerin güzelliği kadar şehrin mistik havası da sizleri etkileyecektir. Ayrıca istediğiniz zaman feribot bulma imkanını ile de huzurlu bir tatil yapabileceksiniz. Çocuklarınızla birlikte rıhtım üzerindeki restoranlarda yemek yiyebilir, mavinin tadını çıkartabilir, tarihi dokusuyla bir kültür gezisi yapabilir ve adrenalin dolu aktivitelere katılabilirsiniz. Ayrıca bu adada Yunan mutfağını tatma imkanı da elde edebilirsiniz. Tüm bu aktiviteleri yaşamak oldukça kolay olacaktır. Bunun için Ayvalık Midilli Feribot Seferlerini kullanabilirsiniz.

Midilli Adası, Yunanistan’ın 3. Büyük adasıdır. Yunanistan’ın en yeşil adalarından biri olan Midilli Adası, Zümrüt Ada olarak adlandırılmıştır. Tarihi yerleri ve tertemiz doğasının yanı sıra yeşilliği ile de büyüleyen Midilli Adası, günübirlik veya daha uzun tatiller için keyifli bir durak olacaktır. Konum olarak Ayvalık’ın tam karşısında bulunan Midilli Adası, hafta sonu için de ideal bir tatil beldesidir. Adanın farklı bölgelerinde yapabileceğiniz birçok aktivite mevcuttur. Tsonia bölgesindeki tavernalarda balığın ve ouzo’nun tadına doyarken, Blokakia bölgesinde dalış yapabilirsiniz. Ayvalık Midilli feribot seferleri

Ayvalık - Midilli Adası Ne Kadar Sürüyor?

Ayvalık’tan hareket eden feribotlar ortalama 90 dakikada Midilli Adası’na ulaşıyor. Türkiye’ye çok yakın olan Midilli Adası haftasonunu geçirmek için de güzel bir seçenektir.

Ayvalık - Midilli Adası Feribot Seferleri

Ayvalık - Midilli Adası arasında tüm yıl boyunca seferler düzenlenmektedir. Sezona ve yoğunluğa göre değişen sefer sayıları, yaz döneminde en fazladır. Feribotbiletim.com adresinden Ayvalık - Midilli Adası arasındaki feribot seferlerini inceleyerek, tatil planınıza en uygun tarih ve saatleri görebilirsiniz. Ayvalık - Midilli seferlerine alternatif olarak, Çeşme - Sakız Adası seferlerini de tercih edebilirsiniz. Birçok feribot firmasını tek bir sayfada sizler için karşılaştıran Feribotbiletim.com sayesinde en uygun fiyatlı feribot seferinden biletinizi alarak yerinizi ayırtabilirsiniz.

Midilli Adası İçin Vize Gerekli mi?

Midilli Adası, Yunanistan’ın adalarından biri olduğundan schengen vizesine tabidir. Midilli Adası Türkiye’den çok fazla turist ağırladığı için iki ülke arasında kapıda vize uygulanmaktadır. Bu sebeple adayı ziyaret etmek oldukça kolaydır. Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Midilli Adası Hakkında

Midilli feribotMidilli Adası, Türkiye’ye oldukça yakın olan Yunanistan’ın üçüncü en büyük adası olduğundan her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Adanın asıl ismi Lesvos ve merkezi Midilli olmasına rağmen insanların kullanım şekliyle zamanla Midilli Adası olarak değişmiştir. 1,5 saatlik keyifli bir feribot yolculuğundan sonra adaya ilk vardığınızda yemyeşil ağaçlar sizi karşılıyor. Doğa harikası olan Midilli Adası, yüzölçümü olarak çok büyük olduğundan her yerini gezmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekecektir. Adada yaklaşık 70 köy bulunuyor ve bunlardan en çok bilinenleri; Mytilene, Pappados, Plomari, Polichnitos, Kalloni, Petra, Molyvos ve Eresos’tur. Adanın diğer ziyaret edilmesi gereken noktaları termal merkezleridir. Adada rahatlayıp keyifli vakit geçirmek isterseniz, termal bir merkezi ziyaret etmek iyi gelecektir.

Her Yunan adasında olduğu gibi Midilli Adası’nda da birçok plaj ve koy bulunuyor. Deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için bir çok alternatif sunan Midilli Adası’nda bir yandan Ege denizinin masmavi denizine bakarken, diğer yandan yeşilin her tonunun tadını çıkarabilirsiniz. Midilli adasından sonra en çok tercih edilen sefer olan Patmos - Bodrum feribotlarını kullanarak, tatil planınıza yeni bir rota ekleyebilirsiniz.
Ayvalık her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen sayılı illerden birisidir. Ayvalığa en yakın olan ada şehirlerinden birisi de Midilli şehri olarak bilinir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmakta olan Midilli doğal güzellikleri ve doğal yapılarıyla dikkat çekmeye ve ziyaretçi sayısını her geçen yıl arttırmaya devam ediyor.
Midilliye gitmek için birçok yol aramanıza gerek kalmıyor. Ayvalık Midilli Feribot seferlerini kullanarak kısa sürede buraya varış yapabilirsiniz. Çok uygun fiyatlar dâhilinde sunulmakta olan bu feribot biletlerini almak da oldukça kolaydır. Her yıl binlerce kişi tarafından ilgi odağı olan Midilli Şehri, bir şehirden çok daha ötede fırsatlar ve gezilip görülmesi gereken alanlar sunuyor.
Gerek gündüz olan canlılığı, sıcağı, denizi ve kumu ile gerekse gece hayatı ile adından bol bol söz ettiren Midilli şehrine gitmek de çok pratiktir. Firmalar tarafından organize edilen seferleri takip edebilir, biletinizi araçlı ya da araçsız olarak temin edebilirsiniz.
Bütçenizi aşmadan, kolaylıkla gidebileceğiniz Midilli Şehri, aynı zamanda üzerinde birçok antik ve tarihi eser ve yapıtları da barındırıyor. Mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olan Midilli Şehrine feribotlar düzenli aralıklarla kalkıyor.

Midilli adasında gidebileceğiniz plajlar:

 • Neon Kidonion Plajı

 • Molivos Plajı

 • Tsamakia Plajı

 • Skala Mistegnon Plajı

 • Xampelia Plajı

 • Tsonia Plajı

 • Eftalou Plajı

 • Petra Plajı

 • Sigri Plajı

 • Scala Eresou Plajı

 • Vatera Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler