Bodrum Kale - Kalimnos Feribot

Bodrum Kale – Kalimnos seyahatiniz için ihtiyacınız olan bileti tüm feribot biletlerini bünyesinde bulunduran feribotbiletim.com üzerinden online olarak satın alabilir, Kalimnos seyahatinizi feribotbiletim.com güvencesi ile erkenden planlayabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Bodrum Kale’den Kalimnos Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Kelemez veya Kilimli olarak da bilinen, Kos ve Rodos adasından sonra Oniki Adaların en kalabalık üçüncü adası olan Kalimnos, Kos ve Leros adalarının tam ortasında bulunur. Eskiden geçim kaynağı sünger avcılığı olan Kalimnos halkının şimdilerde ana geçim kaynağı turizm olmuş durumda. Buna rağmen adanın her yerinde bulabileceğiniz sünger satan şirin dükkanlar bulabilirsiniz. Çorak arazisi ile ön plana çıkan Kalimnos Adası kaya tırmanışı için coğrafi açıdan çok uygun. Bu yüzden de her yıl binlerce turist tırmanış yapmak için adayı ziyaret ediyor. Tavernaları, birbirinden güzel plajları, tarihi eserleri ve müzerleri ile gezebileceğiniz pek çok yer bulunan Kalimnos Adası seyahatiniz için en az 3-4 gün ayırmanız gerekiyor. Adaya uğradığınızda Kalimnos’un merkezi olan Pothia’da Kalimnos Arkeoloji Müzesi’ni gezmeyi, Sünger Fabrikasında adanın sünger avcılığına dayalı tarihinden bilgiler edinmeyi ve muhteşem manzarası ile Pothia Limanında akşam yürüyüşüne çıkmayı unutmayın. Adada gezebileceğiniz yerler arasında 14. YY’dan kalma Chrysocheria Kalesi, Chrysocheria Kilisesi, Hellenika bölgesi, Diliou Apollo Tapınağı da bulunuyor.

Bodrum Kale – Kalimnos Ne Kadar Sürüyor?

Bodrum Kale’den Kalimnos Adasına feribot ile ulaşım yaklaşık 75 dakika sürmektedir. Bodrum Kale’den kalkan feribotlar ile Kalimnos’a ulaşım mümkün olduğu gibi, Bodrum merkez ve Turgutreis üzerinden de tek feribot ile Kalimnos Adasına geçiş yapabilirsiniz.

Bodrum Kale - Kalimnos Feribot Seferleri

Diğer Yunan Adalarında olduğu gibi Kalimnos Adası da en fazla ziyaretçiyi yaz ve bahar aylarında çekmektedir. Bodrum Kale’den haftanın belirli günlerinde kalkan feribotlar ile Kalimnos Adasına yıl boyunca ulaşım mümkündür. Feribotbiletim.com sayesinde, birçok feribot şirketinin, sefer tarihlerini ve saatlerini inceleyip size en uygun bileti seçebilir, Kalimnos seyahatinizi erkenden planlayabilirsiniz.

Kalimnos İçin Vize Gerekli mi?

Schengen bölgesinde bulunan Yunanistan’ın Kalimnos Adasına girmek için bordo pasaport sahiplerinin Schengen vizesi alması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir. Son zamanlarda pek çok Yunan Adası’nda uygulamaya konulan kapıda vize uygulaması Kalimnos ve Leros adalarında geçerli değildir.

Kalimnos Hakkında

Yunanistan’ın Oniki Adaları’na ait olan Kalimnos Adası Yunanistan’ın en zengin adalarından biri olarak bilinir. Ada yalnızca maddi açıdan değil tarihi, plajları, tavernaları ve doğal güzellikleri açısından da oldukça zengindir. Kalimnos Adasını ziyaret edecekseniz gezilecek yerler listenize turkuaz plajları, dar sokaklarından sonra Pothia, Kalimnos Arkeoloji Müzesi, Sünger Fabrikası Hellenika Bölgesi, Aziz Sava Manastırı, Vathi Köyü, Panormos Kasabasını da ekleyebilirsiniz.

Kalimnos adası coğrafi yapısı itibariyle çorak ve kurak araziye sahip bir ada. Mavi ve kahverenginin iç içe geçtiği ada bu özelliği ile kaya tırmanışı için oldukça elverişlidir ve her yıl binlerce turist belli dönemlerde gerçekleştirilen kaya tırmanışı etkinliği için adayı ziyaret etmektedir. Kalimnos Adası’nda yapılabilecek en keyifli aktivitelerden bir diğeri ise Ege denizinin tadını doyasıya çıkarmak ve eşsiz Ege manzarasına karşı muhteşem Yunan mutfağını deneyimlemek… Kalimnos’a uğrayacaksanız deniz mahsülleri ardından adaya özgü kekik balını tatmayı da unutmayın. Kalimnos’a giderken Bodrum - Kalimnos feribot seferini de tercih edebilirsiniz.

Kalimnos adasında gidebileceğiniz plajlar:

  • Vlihadia Plajı
  • Palionisos Plajı
  • Vathi Plajı
  • Arginonta Plajı
  • Kalamies Plajı
  • Plati Yalos Plajı
  • Massouri Plajı
  • Emborios Plajı
  • Akti Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler