Turgutreis - Kalimnos Feribot

Turgutreis – Kalimnos arası seyahatleriniz için ihtiyacınız olan bileti feribotbiletim.com üzerinden online olarak satın alabilir, feribotbiletim.com güvencesi ile Kalimnos tatilinizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz.
Lütfen Yolcu Sayısını Seçiniz!
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Gitmek istediğiniz tarihte sefer bulamadıysanız Turgutreis kalkışlı Turgutreis - Kos sefer tarifesini linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Turgutreis’ten Kalimnos’a Giderken Bilmeniz Gerekenler

Kos ve Rodos adasından sonra Oniki Adaların en kalabalık üçüncü adası olan Kalimnos, en zengin Yunan adalarından bir tanesidir. Eskiden geçim kaynağı sünger avcılığı olan Kalimnos halkının şimdilerde ana geçim kaynağı turizm olmuş durumda. Buna rağmen adanın her yerinde sünger satan küçük dükkanlar görmeniz mümkün. Yaz aylarında nüfusu oldukça artan adaya Bodrum merkezden feribot ulaşım olduğu gibi Turgutreis’ten kalkan feribotlar ile de ulaşmak mümkün. Haftasonu tatili veya günübirlik tur olarak seyahat edebileceğiniz Kalimnos Adası gezilecek yerler bakımından oldukça zengin. Kurak ve çorak arazisi bol adada kaya tırmanışı, dalış gibi pek çok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Kalimnos’un merkezi olarak bilinen Pothia sokaklarında dolaşabilir, yunan mimarisi önünde rengarenk fotoğraflar çekilebilirsiniz. Kalimnos Adası seyahatinizde muhteşem tavernalarında oturup deniz mahsülleri ile dolu sofranızın keyfini çıkartırken adanın meşhur kekik balını tatmayı da unutmayın. Alternatif olarak, Turgutreis Leros feribot seferlerini de inceleyebilir, orayı da ziyaret edebilirsiniz.

Turgutreis – Kalimnos Ne Kadar Sürüyor?

Turgutreis’ten kalkan feribotlar ile Kalimnos adasına yaklaşık 45 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlamak mümkün. Kos üzerinden de geçebileceğiniz Kalimnos Adası’na Bodrum’un farklı bölgelerinden kalkan feribot seferleri mevcuttur.

Turgutreis - Kalimnos Feribot Seferleri

Turgutreis – Kalimnos seferleri farklı feribot firmaları tarafından belirli günlerde yapılmaktadır. Diğer Yunan adalarında olduğu gibi Kalimnos da en çok ziyaretçiyi yaz aylarında çekmektedir. Feribotbiletim.com sayesinde, birçok feribot şirketinin, sefer tarihlerini ve saatlerini inceleyip size en uygun bileti seçebilirsiniz. Birçok feribot şirketini bünyesinde barındıran Feribotbiletim.com ile, ucuz ve konforlu feribot biletlerine hemen ulaşabilirsiniz. Feribot biletinizi online satın alabilir, dilerseniz gidiş - dönüş, dilerseniz tek yön olarak yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.

Kalimnos İçin Vize Gerekli mi?

Yeşil pasaport sahipleri için Kalimnos ve diğer Yunan adaları için vize gerekmemektedir. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaportu bulunanlar için diğer avrupa ülkelerinde olduğu gibi schengen vizesi gerekmektedir. Son zamanlarda pek çok Yunan Adası’nda uygulamaya konulan kapıda vize uygulaması Kalimnos ve Leros adalarında geçerli değildir.

Kalimnos Hakkında

Kelemez veya Kilimli olarak da bilinen, Yunanistan’ın Oniki Adaları’na ait olan Kalimnos Adası Yunanistan’ın en kalabalık üçüncü adasıdır. Konum olarak Kos adası ve Leros adalarının ortasında bulunan ada kurak görüntüsü ve dik kayalıkları ile dikkat çekiyor. Dik ve yüksek kayalıkları adaya muhteşem manzaralar katmakla kalmıyor aynı zamanda adayı kaya tırmanışı için de en çok tercih edilen yerlerden biri haline getiriyor. Her yıl binlerce turist kaya tırmanışı yapmak için Kalimnos Adası’nı ziyaret ediyor.

Kalimnos’un merkezi olarak bilinen ve adanın ana liman bölgesi olan Pothia, neoklasik mimariye ait evleri, rengarenk sokakları, hediyelik eşya dükkanlarının yanı sıra Kalimnos Arkeoloji Müzesi ve Sünger Fabrikası’nı da içerisinde bulundurmasıyla adanın gezilmesi gereken yerlerinden ilkidir. Pothia, limana yakınlığından dolayı da konaklama için tercih edebileceğiniz lokasyonlarındandır. Günübirlik veya daha uzun süreli olarak gerçekleştirebileceğiniz Kalimnos Adası seyahatinizde muhteşem plajlarından sonra Chorio Köyü ve köyün içerisinde bulunan Chrysocheria Kalesi, Kalimnos Denizcilik Müzesi, Agios Savas Manastırı ve daha pek çok tarihi yapıyı ziyaret etmeyi de unutmayın.

Kalimnos adasında gidebileceğiniz plajlar:

  • Vlihadia Plajı
  • Palionisos Plajı
  • Vathi Plajı
  • Arginonta Plajı
  • Kalamies Plajı
  • Plati Yalos Plajı
  • Massouri Plajı
  • Emborios Plajı
  • Akti Plajı

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler