Kusadası - Samos (Vathı) Feribot

Kuşadası – Samos arası seyahatleriniz için ihtiyacınız olan bileti feribotbiletim.com üzerinden online olarak satın alabilir, feribotbiletim.com güvencesi ile Samos tatilinizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Kuşadası Samos Feribot

Ege’de doyasıya bir tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adresleri arasında Yunan adaları her zaman ilk sıralardadır. Türk kıyılarının hemen karşı kısmında yer alan bu adalar, tatilcilerin ihtiyacı olan her türlü güzellik ve imkânı bir arada sunmaktadır. Yunana adaları arasında en çok ziyaret edilenlerden biri de Samos adasıdır. Kuşadası’nın hemen karşısında yer alan bu ada, kısa bir yolculuktan sonra ulaşılabilen ve Türk turistlerin en fazla ilgi alanına giren yerlerden biridir. Kuşadası Samos feribot seferleri ile ulaşımın sağlandığı ada, her yıl dünyadan ve Türkiye’den binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Kuşadası Samos (Sisam Adası) Ne Kadar Sürüyor?

Kuşadası kalkışlı feribotlarla Samos’a ulaşmanız Kuşadası Samos feribot ile ortalama 1 saat 30 dakika sürmektedir. Kuşadası’ndan Samos’a sabah ve akşam birçok saatte adaya ulaşabileceğiniz veya adadan geri dönebileceğiniz feribotlar mevcuttur.

Kuşadası Samos Feribot Bileti

Kuşadası Samos arasındaki feribot seferleri özellikle yaz aylarında sıklıkla düzenlenmektedir. Tercih edeceğiniz saat ve uygun fiyat avantajlarıyla, onlarca farklı feribot şirketini tek bir sayfada listelemenizi sağlayan Feribotbiletim.com sayesinde, en uygun bileti hemen online satın alabilirsiniz. Birden fazla feribot şirketini inceleyerek en uygun fiyatlı olana ulaşabilirsiniz. Dilerseniz taşıtlı feribot seçeneklerini inceleyerek Samos’a kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Tüm bu seçenekleri ve feribot firmalarını tek bir sayfada inceleyerek Feribotbiletim.com’dan güvenle biletinizi alabilir, Kuşadası Samos feribot ile Kuşadası’ndan Samos’a keyifli bir feribot yolculuğu yapabilirsiniz.

Samos (Sisam Adası) İçin Vize Gerekli mi?

Samos (Sisam Adası), Yunanistan’da yer aldığından, adaya girişinizde schengen vizesi istenmektedir. Türkiye’den Yunanistan’ı ziyaret eden çok fazla turist olduğundan ve iki ülke arasında iyiye giden ilişkilerden dolayı, kapıda vize işlemi uygulanmaktadır. Kuşadası’ndan Samos’a feribot yolculuğuyla giden ziyaretçiler kapıda vize alarak adaya kolayca giriş yapabilmektedir.

Samos’a Gittim Görmedim Demeyin!

Samos’un kuzey ve güney plajları dışında adanın güney batısında yer alan Marathokampos plajlarını görmelisiniz! Bu bölgede bulunan ve adanın gizli cennetleri olarak nitelendirilen Hrisi (Psili) Ammos Perri, Balos, Votsalakia ve Limnionas Plajları daha çok aileler için uygun tesisleriyle kalabalık tatilciler için vazgeçilmezdir. Yine bu bölgede yer alan Agios Ioannis Eleimonas Plajı kayalıklar içindeki manzarasıyla görmeden gelmeyin diyeceğimiz yerlerden!
Kuşadası Samos Feribot

Kuşadası Samos Feribot Bileti Fiyatları

 
Feribot ile Samos adasına geçmek isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri de bilet fiyatlarıdır. İki kara parçasının birbirine olan yakınlığından dolayı bilet fiyatları da son derece uygundur. Ancak feribot hizmeti sağlayan çok sayıda firma olmasından dolayı, bilet fiyatlarında dalgalanmalar görülmektedir. Uygun fiyata Kuşadası Samos feribot bileti alabilmek için tüm firmaların sunmuş olduğu fiyatlar iyice incelenmeli ve bireylerin bütçelerine en uygun olanı seçilmelidir. Her ne kadar yaz aylarında adaya olan talebin artmasına paralel olarak bilet fiyatlarında da kısmi bir artış gözlense de, neredeyse tüm yıl boyunca bilet satışları makul bir seviyeden devam etmektedir.
 

Kuşadası Samos Arası Kaç Saat?

 
Kuşadası ile Samos adası arasındaki yol yaklaşık 20 dakika mesafededir. Zaman zaman bu süre 15 dakikaya kadar inebilmektedir. Ancak bunun için hava şartlarının iyi olması gereklidir. Hava durumunun uygun olmadığı durumlarda ise seferler biraz daha uzun sürmektedir. Ya da hava muhalefetinin çok yüksek olduğu zamanlarda seferler daha güvenli bir zaman diliminde yeniden yapılmak üzere iptal edilmektedir. Sefer iptalleri nadiren görülen bir durumdur.
 

Samos Adasına Girmek İçin Vize Gerekli Mi?

 
Samos adasına giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, giriş öncesinde mutlaka vize başvurusunda bulunarak vize almalıdır. Yunanistan’a bağlı bir ada olmasından dolayı Samos adasına girişlerde, Yunanistan’a girişte uygulanan aynı prosedürler uygulanmaktadır. Yunanistan’ın Avrupa Birliği ülkesi olmasından dolayı, Samos adasına girmek isteyen kişiler Schengen vizesine başvurmalıdır. Zor onaylanan bir vize olan Schengen konusunda Yunanistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kapıda vize uygulaması yaparak büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kapıda vize uygulaması ile adaya girişlerde yalnızca pasaport ibraz ederek vize alınabilmektedir. Sınır kapılarında alınan vizeler tek girişliktir ve adaya bir defa girdikten sonra tamamlanmaktadır. Daha sonra aynı vize ile yeniden adaya girmek ya da Avrupa ülkelerini ziyaret etmek mümkün değildir. Bunun mümkün olabilmesi için daha uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak gereklidir.
 

Samos Adası Ada İçi Ulaşım İmkanları

 
Samos adasında ada içi ulaşım büyük ölçüde belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır. Bu otobüslerin sayılarının çok olmasına rağmen işlevleri yetersizdir. Adanın yalnızca önemli noktalarına giden ve ada merkezi dışında kalan güzel yerlere sefer yapmayan bu otobüsler, adanın tüm güzelliklerini keşfetmek isteyen kişiler açısından bir dezavantajdır. Bunun yanı sıra taksiler de ada içerisinde ulaşımın sağlanmasında önemli araçlar arasındadır.  Ancak onlar da çok yüksek fiyatlı olmasından dolayı genellikle tercih edilmemektedir. Adanın tamamının gezileceği düşünüldüğü zaman, taksi ile bu işin oldukça pahalıya patlayacağı görülmektedir. En avantajlı yöntem ise araç kiralamadır. Samos adasında hizmet veren çok sayıda rent a car firması bulunmaktadır. Bu firmalardan herhangi birinden yapılacak olan araç kiralama ile ada içerisinde rahatlıkla seyahat edebilme olanağına kavuşmak mümkündür.

Samos Adası Turları

 
Samos adasını ziyaret etmek isteyen kişiler, bunu tek başlarına ya da aileleri ile yapabilecekleri gibi değişik zamanlarda ve değişik amaçlarla düzenlenen turlara katılarak da bunu gerçekleştirebilirler. Profesyonel rehberler eşliğinden düzenlenen bu turlar, özellikle adaya ilk defa seyahat edecek olan kişiler için büyük bir kolaylıktır. Ada içerisinde gezilip görülmesi gereken önemli yerlerin zaman kaybetmeden gezilmesi ve farklı eğlenceli etkinliklere katılma olanağının bulunmasından dolayı, turlara olan ilgi çok yüksektir. Bu turların bazıları günübirlik olarak düzenlenirken, bazıları da konaklamalı olarak daha uzun vadede düzenlenmektedir. İnternet üzerinden detaylı bir araştırma yaparak Samos adası turlarına ulaşmak ve uygun olan bir tura katılmak mümkündür.
 

Samos Adasında Turistik Olanaklar

 
Samos adası, turistik olanaklar açısından belki de Ege Denizi’nin en zengin lokasyonlarından biridir. Adayı ziyaret etmek isteyen kişiler açısından her türlü imkan mevcuttur. Zengin Yunan kültürünü tanımak ve yemeklerini yemek isteyenler, bunun için ada içerisinde çok sayıda işletme bulabilir. Ayrıca adada çok eski dönemlerden beri yaşayan ve adanın yerlileri olarak kabul edilen inşalarda tanışma olanağı da vardır. Samos adası geçmişte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı, kültürel ve tarihi birikim açısından oldukça zengindir. Bu yüzden de kültür ve tarih turu yapmak isteyen kişilere karşı oldukça cömerttir. Ayrıca doğal güzellikleri ile de bu ada eşsiz bir konuma sahiptir.
 

Samos Adası Gezilecek Yerler

 
Samos adasında gezilecek yerlerin tamamının gezilebilmesi için kısıtlı bir zaman diliminde gelmemek gereklidir. Adanın iyi bir şekilde tanınabilmesi açısından en az 1 hafta zamana ihtiyaç vardır. Adaya gidenlerin mutlaka uğramaları gereken yerlerden biri Manalotes’tir. Ünlü bir sanat sokağı olan bu yerde ziyaretçileri zengin çini işleme atölyeleri, rengarenk evler ve sıcakkanlı insanlar beklemektedir. Bir diğer önemli nokta ise Pitagoras Limanı’dır. Ünlü matematikçi Pisagor’un doğduğu köyde yer alan bu limanda birbirinden güzel manzaralar ile karşılaşmak ve burada bulunan ünlü restoranlarda Yunan kültürüne ait lezzetlerin tadına bakmak mümkündür. Ayrıca Samos adası plajları ile de ün salmış olan bir yerdir.Erken Rezervasyon Avantajları

 
Tatil planlaması yapmak, tatil döneminde olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına her zaman yararlı bir şeydir. Tatil planlamasının erkenden yapılması, erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilmek açısından avantajlıdır. Özellikle Samos adası söz konusu olduğu zaman, yaz aylarında kalacak yer bulabilmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden de Samos tatili yapmak isteyen kişiler bunu önceden planlamalı ve istedikleri dönemde tatillerini yapabilmeleri için erkenden kalacak yerlerini ayarlamalıdır. Samos adasında bulunan oteller, genellikle erken rezervasyon yaptıran kişilere birtakım avantajlar ve fiyat indirimleri sağlamaktadır. Ayrıca adaya varılması gereken günden önce feribot biletleri de rezerve edilmelidir. Ada trafiğinin yoğunlaştığı yaz aylarında aynı günde feribot bileti bulmak zorlaşabilmektedir. Bu yüzden, feribot biletinin de otel rezervasyonu ile uyumlu olacak şekilde bir süre önceden alınması gereklidir.
 

Kuşadası Samos Adası Feribot Bileti Nereden Alınır?

 
Samos adasına gitmek için feribot bileti almak isteyenler, biletlerini feribotların kalkacağı iskeleden temin edebilirler. Ancak bilet almak için iskeleye gitmek, eli boş dönmeye ve zaman kaybetmeye neden olabilecek bir durumdur. Bunun yerine internetin sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak daha mantıklıdır. Kuşadası Samos feribot seferleri düzenleyen tüm firmaların bilet fiyatlarını bir arada kullanıcılarına sunan https://www.feribotbiletim.com/kusadasi-samos-vathi-feribot-bileti/ adresi üzerinden inceleme yapmak ve bilet fiyatlarını karşılaştırmak mümkündür. Ayrıca isteyen kişiler feribot biletlerini online olarak bu adres üzerinden alabilme olanağına da sahiptir.