Kusadası - Samos (Vathı) Feribot

Kuşadası – Samos arası seyahatleriniz için ihtiyacınız olan bileti feribotbiletim.com üzerinden online olarak satın alabilir, feribotbiletim.com güvencesi ile Samos tatilinizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz.

Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Kuşadası Samos Feribot

Ege’de doyasıya bir tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adresleri arasında Yunan adaları her zaman ilk sıralardadır. Türk kıyılarının hemen karşı kısmında yer alan bu adalar, tatilcilerin ihtiyacı olan her türlü güzellik ve imkânı bir arada sunmaktadır. Yunana adaları arasında en çok ziyaret edilenlerden biri de Samos adasıdır. Kuşadası’nın hemen karşısında yer alan bu ada, kısa bir yolculuktan sonra ulaşılabilen ve Türk turistlerin en fazla ilgi alanına giren yerlerden biridir. Kuşadası Samos feribot seferleri ile ulaşımın sağlandığı ada, her yıl dünyadan ve Türkiye’den binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Kuşadası Samos (Sisam Adası) Ne Kadar Sürüyor?

Kuşadası kalkışlı feribotlarla Samos’a ulaşmanız Kuşadası Samos feribot ile ortalama 1 saat 30 dakika sürmektedir. Kuşadası’ndan Samos’a sabah ve akşam birçok saatte adaya ulaşabileceğiniz veya adadan geri dönebileceğiniz feribotlar mevcuttur.


Kuşadası Samos feribot seferleri

Kuşadası Samos Feribot Bileti

Kuşadası Samos arasındaki feribot seferleri özellikle yaz aylarında sıklıkla düzenlenmektedir. Tercih edeceğiniz saat ve uygun fiyat avantajlarıyla, onlarca farklı feribot şirketini tek bir sayfada listelemenizi sağlayan Feribotbiletim.com sayesinde, en uygun bileti hemen online satın alabilirsiniz. Birden fazla feribot şirketini inceleyerek en uygun fiyatlı olana ulaşabilirsiniz. Dilerseniz taşıtlı feribot seçeneklerini inceleyerek Samos’a kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Tüm bu seçenekleri ve feribot firmalarını tek bir sayfada inceleyerek Feribotbiletim.com’dan güvenle biletinizi alabilir, Kuşadası Samos feribot ile Kuşadası’ndan Samos’a keyifli bir feribot yolculuğu yapabilirsiniz.

Samos (Sisam Adası) İçin Vize Gerekli mi?

Samos (Sisam Adası), Yunanistan’da yer aldığından, adaya girişinizde schengen vizesi istenmektedir. Türkiye’den Yunanistan’ı ziyaret eden çok fazla turist olduğundan ve iki ülke arasında iyiye giden ilişkilerden dolayı, kapıda vize işlemi uygulanmaktadır. Kuşadası’ndan Samos’a feribot yolculuğuyla giden ziyaretçiler kapıda vize alarak adaya kolayca giriş yapabilmektedir. Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Samos’a Gittim Görmedim Demeyin!

Samos’un kuzey ve güney plajları dışında adanın güney batısında yer alan Marathokampos plajlarını görmelisiniz! Bu bölgede bulunan ve adanın gizli cennetleri olarak nitelendirilen Hrisi (Psili) Ammos Perri, Balos, Votsalakia ve Limnionas Plajları daha çok aileler için uygun tesisleriyle kalabalık tatilciler için vazgeçilmezdir. Yine bu bölgede yer alan Agios Ioannis Eleimonas Plajı kayalıklar içindeki manzarasıyla görmeden gelmeyin diyeceğimiz yerlerden!

Kuşadası Samos Feribot

Kuşadası Samos Feribot Bileti Fiyatları

Feribot ile Samos adasına geçmek isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri de bilet fiyatlarıdır. İki kara parçasının birbirine olan yakınlığından dolayı bilet fiyatları da son derece uygundur. Ancak feribot hizmeti sağlayan çok sayıda firma olmasından dolayı, bilet fiyatlarında dalgalanmalar görülmektedir. Uygun fiyata Kuşadası Samos feribot bileti alabilmek için tüm firmaların sunmuş olduğu fiyatlar iyice incelenmeli ve bireylerin bütçelerine en uygun olanı seçilmelidir. Her ne kadar yaz aylarında adaya olan talebin artmasına paralel olarak bilet fiyatlarında da kısmi bir artış gözlense de, neredeyse tüm yıl boyunca bilet satışları makul bir seviyeden devam etmektedir.

Kuşadası Samos Arası Kaç Saat?

Kuşadası ile Samos adası arasındaki yol yaklaşık 20 dakika mesafededir. Zaman zaman bu süre 15 dakikaya kadar inebilmektedir. Ancak bunun için hava şartlarının iyi olması gereklidir. Hava durumunun uygun olmadığı durumlarda ise seferler biraz daha uzun sürmektedir. Ya da hava muhalefetinin çok yüksek olduğu zamanlarda seferler daha güvenli bir zaman diliminde yeniden yapılmak üzere iptal edilmektedir. Sefer iptalleri nadiren görülen bir durumdur.

Samos Adasına Girmek İçin Vize Gerekli Mi?

Samos adasına giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, giriş öncesinde mutlaka vize başvurusunda bulunarak vize almalıdır. Yunanistan’a bağlı bir ada olmasından dolayı Samos adasına girişlerde, Yunanistan’a girişte uygulanan aynı prosedürler uygulanmaktadır. Yunanistan’ın Avrupa Birliği ülkesi olmasından dolayı, Samos adasına girmek isteyen kişiler Schengen vizesine başvurmalıdır. Zor onaylanan bir vize olan Schengen konusunda Yunanistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kapıda vize uygulaması yaparak büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kapıda vize uygulaması ile adaya girişlerde yalnızca pasaport ibraz ederek vize alınabilmektedir. Sınır kapılarında alınan vizeler tek girişliktir ve adaya bir defa girdikten sonra tamamlanmaktadır. Daha sonra aynı vize ile yeniden adaya girmek ya da Avrupa ülkelerini ziyaret etmek mümkün değildir. Bunun mümkün olabilmesi için daha uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak gereklidir.

Samos Adası Ada İçi Ulaşım İmkanları

Samos adasında ada içi ulaşım büyük ölçüde belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır. Bu otobüslerin sayılarının çok olmasına rağmen işlevleri yetersizdir. Adanın yalnızca önemli noktalarına giden ve ada merkezi dışında kalan güzel yerlere sefer yapmayan bu otobüsler, adanın tüm güzelliklerini keşfetmek isteyen kişiler açısından bir dezavantajdır. Bunun yanı sıra taksiler de ada içerisinde ulaşımın sağlanmasında önemli araçlar arasındadır. Ancak onlar da çok yüksek fiyatlı olmasından dolayı genellikle tercih edilmemektedir. Adanın tamamının gezileceği düşünüldüğü zaman, taksi ile bu işin oldukça pahalıya patlayacağı görülmektedir. En avantajlı yöntem ise araç kiralamadır. Samos adasında hizmet veren çok sayıda rent a car firması bulunmaktadır. Bu firmalardan herhangi birinden yapılacak olan araç kiralama ile ada içerisinde rahatlıkla seyahat edebilme olanağına kavuşmak mümkündür.

Samos Adası

Samos Adası Turları

Samos adasını ziyaret etmek isteyen kişiler, bunu tek başlarına ya da aileleri ile yapabilecekleri gibi değişik zamanlarda ve değişik amaçlarla düzenlenen turlara katılarak da bunu gerçekleştirebilirler. Profesyonel rehberler eşliğinden düzenlenen bu turlar, özellikle adaya ilk defa seyahat edecek olan kişiler için büyük bir kolaylıktır. Ada içerisinde gezilip görülmesi gereken önemli yerlerin zaman kaybetmeden gezilmesi ve farklı eğlenceli etkinliklere katılma olanağının bulunmasından dolayı, turlara olan ilgi çok yüksektir. Bu turların bazıları günübirlik olarak düzenlenirken, bazıları da konaklamalı olarak daha uzun vadede düzenlenmektedir. İnternet üzerinden detaylı bir araştırma yaparak Samos adası turlarına ulaşmak ve uygun olan bir tura katılmak mümkündür.

Samos Adasında Turistik Olanaklar

Samos adası, turistik olanaklar açısından belki de Ege Denizi’nin en zengin lokasyonlarından biridir. Adayı ziyaret etmek isteyen kişiler açısından her türlü imkan mevcuttur. Zengin Yunan kültürünü tanımak ve yemeklerini yemek isteyenler, bunun için ada içerisinde çok sayıda işletme bulabilir. Ayrıca adada çok eski dönemlerden beri yaşayan ve adanın yerlileri olarak kabul edilen inşalarda tanışma olanağı da vardır. Samos adası geçmişte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı, kültürel ve tarihi birikim açısından oldukça zengindir. Bu yüzden de kültür ve tarih turu yapmak isteyen kişilere karşı oldukça cömerttir. Ayrıca doğal güzellikleri ile de bu ada eşsiz bir konuma sahiptir.

Samos Adası Gezilecek Yerler

Samos adasında gezilecek yerlerin tamamının gezilebilmesi için kısıtlı bir zaman diliminde gelmemek gereklidir. Adanın iyi bir şekilde tanınabilmesi açısından en az 1 hafta zamana ihtiyaç vardır. Adaya gidenlerin mutlaka uğramaları gereken yerlerden biri Manalotes’tir. Ünlü bir sanat sokağı olan bu yerde ziyaretçileri zengin çini işleme atölyeleri, rengarenk evler ve sıcakkanlı insanlar beklemektedir. Bir diğer önemli nokta ise Pitagoras Limanı’dır. Ünlü matematikçi Pisagor’un doğduğu köyde yer alan bu limanda birbirinden güzel manzaralar ile karşılaşmak ve burada bulunan ünlü restoranlarda Yunan kültürüne ait lezzetlerin tadına bakmak mümkündür. Ayrıca Samos adası plajları ile de ün salmış olan bir yerdir.

Erken Rezervasyon Avantajları

Tatil planlaması yapmak, tatil döneminde olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına her zaman yararlı bir şeydir. Tatil planlamasının erkenden yapılması, erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilmek açısından avantajlıdır. Özellikle Samos adası söz konusu olduğu zaman, yaz aylarında kalacak yer bulabilmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden de Samos tatili yapmak isteyen kişiler bunu önceden planlamalı ve istedikleri dönemde tatillerini yapabilmeleri için erkenden kalacak yerlerini ayarlamalıdır. Samos adasında bulunan oteller, genellikle erken rezervasyon yaptıran kişilere birtakım avantajlar ve fiyat indirimleri sağlamaktadır. Ayrıca adaya varılması gereken günden önce feribot biletleri de rezerve edilmelidir. Ada trafiğinin yoğunlaştığı yaz aylarında aynı günde feribot bileti bulmak zorlaşabilmektedir. Bu yüzden, feribot biletinin de otel rezervasyonu ile uyumlu olacak şekilde
bir süre önceden alınması gereklidir.

Kuşadası Samos Adası Feribot Bileti Nereden Alınır?

Samos adasına gitmek için feribot bileti almak isteyenler, biletlerini feribotların kalkacağı iskeleden temin edebilirler. Ancak bilet almak için iskeleye gitmek, eli boş dönmeye ve zaman kaybetmeye neden olabilecek bir durumdur. Bunun yerine internetin sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak daha mantıklıdır. Kuşadası Samos feribot seferleri düzenleyen tüm firmaların bilet fiyatlarını bir arada kullanıcılarına sunan https://www.feribotbiletim.com/kusadasi-samos-vathi-feribot-bileti/ adresi üzerinden inceleme yapmak ve bilet fiyatlarını karşılaştırmak mümkündür. Ayrıca isteyen kişiler feribot biletlerini online olarak bu adres üzerinden alabilme olanağına da sahiptir.

Kuşasası'ndan Samos'a feribot seferleri

Kuşadası Samos Feribot Seferleri

Türkiye’ye yakın olması ve tatil fiyatlarının uygun olması nedeni ile Türk turistlerin en çok tercih ettikleri yerler arasında Yunan adaları ilk sıralardadır. Günübirlik olarak gitme imkânı bile bulunan bu adalarda, iyi bir tatil geçirmek isteyen kişiler için her türlü olanak mevcuttur. Üstelik kapıda vize alabilme olanağı da bu adaları daha cazip hale getirmektedir. Binlerce yıllık geçmişe ve kültüre sahip olan Yunanistan’ın adaları, ülkenin turizm gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Turizm açısından büyük öneme sahip olan adalardan biri de Samos adası ya da diğer adı ile Sisam adasıdır. Kuşadası Samos feribot seferleri ile ulaşım sağlanan ada, her yıl binlerce Türk tarafından ziyaret edilmektedir.

Kuşadası Samos Feribot Bileti Fiyatları Ne Kadar?

Kuşadası Samos feribot seferlerini düzenleyen birden fazla firma vardır. Bu konuda faaliyet gösteren farklı firmaların olması, fiyat konusunda da çeşitliliğin olmasına neden olmaktadır. Bu esasında adayı ziyaret etmek isteyen kişiler açısından olumlu bir durumdur. Kuşadası ve Samos adası arasındaki feribot seferleri tüm yıl boyunca devam etmektedir. Yaz aylarında bilet fiyatları bir miktar artsa da, genel olarak makul seviyededir. Feribot bileti almak isteyen kişiler, bilet almadan önce firmalar arasında iyi araştırma yapmalı ve hem kaliteli hizmet veren hem de uygun fiyatları olan firmaları tercih etmelidir. Ayrıca Samos adasında konaklamak isteyen kişiler, otel rezervasyonlarını da önceden yaptırmalıdır. Yaz aylarında boş yer bulmak oldukça zordur ve olanların fiyatları da oldukça yüksektir.

Samos Adası Araç Kiralama

Samos adası, birkaç günde gezerek bitirilmesi zor olan bir adadır. Özellikle adada bulunan toplu taşıma sistemi ile bu adanın gezilebilmesi mümkün değildir. Zira toplu taşıma araçları adanın her noktasına ulaşım sağlamamaktadır. Bu da adanın merkez kısmı dışında kalan güzelliklerden mahrum kalmak anlamına gelmektedir. Bu durumun üstesinden gelebilmek için en uygun alternatif ise araç kiralamaktır. Samos adasında araç kiralama işlemi yapan çok sayıda rent a car firması mevcuttur. Bu firmalardan temin edilecek araçlarla ada içerisinde rahatlıkla dolaşmak mümkündür. Araç kiralama yaparken navigasyon cihazının olmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede ada içerisinde daha rahat hareket etmek mümkün hale gelecektir.

Samos adasından bir görüntü

Samos Adası Tatil Olanakları

Samos adası, olanakları saymakla bitmeyecek kadar konforlu bir tatil sağlamaktadır. Adaya gelen bireylerin amacı ne ise fazlası ile bulmaları mümkündür. Adanın köklü kültürel ve tarihi kalıntılara sahip olması kültür ve arkeoloji turu yapmak isteyenler için oldukça doyurucudur. Bunun dışında doğal güzellikleri ve plajları ile de Samos adası ziyaretçilerini büyülemektedir. Yunan kültürünü daha yakından tanımak ve Yunan yemekleri yemek için de adada çok fazla olanak vardır. Ayrıca eğlence ve gece hayatı bakımından da ada oldukça renkli bir durumdadır. Keyifli bir tatil yaşamak için Samos adası mutlaka seçenekler arasına dahil edilmelidir.

Kuşadası Samos Feribot Bileti En Ucuz Nereden Alınır?

Kuşadası üzerinden Samos adasına gitmek isteyen kişilerin en çok merak ettikleri şeylerden biri de uygun fiyatlı feribot biletlerini nasıl alabilecekleridir. Bu konuda internetin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanmak, bireylere büyük avantajlar sağlayacaktır. Özellikle web sitemizi ziyaret ederek seyahat planlamaları için gerekli olan bilgilere ulaşmak mümkündür. Bu adreste, Kuşadası Samos feribot seferleri düzenleyen tüm firmaların hareket saatleri ve bilet fiyatları yer almaktadır. Ayrıca isteyen kişiler yine bu adres üzerinden online olarak feribot biletlerini satın alabilir ve seyahat planlamaları için burayı kullanabilir.

Kuşadası Samos Feribot Seferleri

Kuşadası Samos feribot seferlerinden faydalanarak Ege'nin incisi Samos adasında doyasıya bir tatil yapabilirsiniz. Samos adası Yunan adaları içerisinde mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra eşsiz güzellikteki koyları ile büyüleyici bir yerdir. Türkiye'nin Ege Denizi kıyısında yer alan Kuşadası'ndan her gün Samos adasına birçok feribot seferi düzenleniyor. Kuşadası'nın tam karşısında yer alan Samos adasına ulaşmak hava şartlarına göre değişse de en fazla 1 ile 1.30 saatlik bir sürede varmanızı sağlıyor. Adaya hem gidiş hem dönüş yönünde gün içerisinde birçok feribot seferi yapılıyor. Günübirlik gidip gelebileceğiniz gibi Samos'un eşsiz güzelliklerini doyasıya görebilmek için en az 1 hafta konaklamanız tavsiye ediliyor.

Samos Adasında Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Samos adası tarihi ve kültürel güzellikleri, eşsiz doğal güzellikleri ve plajları ile Ege'nin en zengin lokasyona sahip adasıdır. Adada mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Manalotes gelir. Ünlü bir sanat sokağı olan Manalotes'de zengin çini işleme atölyeleri, birbirinden güzel rengarenk evler ve Ege'nin sıcakkanlı insanları ile bambaşka bir ambiyans yaşarsınız. Pitagolos limanı Samos adasında görmeniz gereken yerlerdendir. Ünlü matematikçi Pisagor'un doğduğu köyde bulunan liman eşsiz manzaralara sahiptir. Marathokampos plajları gizli cennet denilebilecek güzellikte nadide yerlerden biridir. Hrisi, Ammos Perri, Balos, Limnionas, Votsalakia, Agios Loannis Eleimonas plajları deniz ve kumun doyasıya tadını çıkarabileceğiniz harika manzaralara sahip doğal güzelliklerdir.

Samos Adasında Ulaşım

Kuşadası Samos feribot seferleri ile gün içerisinde istediğiniz saatte Samos adasına gidip dönebilirsiniz. Arabalı feribot seçeneklerinden faydalanarak aracınız ile Samos adasına geçebilirsiniz. Araçsız gitmişseniz ada içerisinde ulaşım için otobüs, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden faydalanmanız gerekir. Ada içerisinde ulaşım sağlayan otobüsler adanın her yerine gitmediğinden tüm adayı gezmeniz olanaksızdır. Taksi seçeneği ise oldukça pahalı olduğundan en uygun ulaşım araç kiralama yöntemi ile sağlanabiliyor. Samos adasından bir görünüm

Samos Adasında Konaklama

Samos adasında tatil için giden turistleri ağırlamak için birçok otel hizmet veriyor. Ancak yaz dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle erken rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Üstelik erken rezervasyonda çeşitli indirim ve fırsatlar sunan otel seçeneklerinden faydalanarak uygun fiyatlar ile tatil yapma olanağınızda var. Ayrıca Kuşadası Samos feribot için de erken rezervasyon ile yer ayırtmanız uygun olacaktır. Otel tarihinize göre gidiş biletinizi hazırlamanız doluluk nedeni ile sıkıntı yaşamanızı engeller.

Samos Adası İçin Vize Gerekir mi?

Samos adası bir Yunan adası olduğundan Yunanistan ülkeye girişlerdeki aynı prosedürleri adaya giriş içinde uygulamaktadır. Avrupa Birliği üyesi olan Yunanistan'a giriş için istenen Schengen vize Samos adasına giriş için de talep ediliyor. Ancak Türkiye'den çok fazla ziyaretçi alan adaya girişlerde kapıda vize olanağı sunuluyor. Yalnızca pasaportunuz ile giderek adaya girişte Schengen vizenizi alabiliyorsunuz.

Samos Adasına Nasıl Gidilir

Samos adası Ege Denizi kıyısında bulunan Kuşadası'nın tam karşısında yer aldığından her gün Samos adasına feribot seferleri düzenleniyor. Feribot ile Samos adasına 1 saat gibi kısa bir sürede geçerek gezebilir ya da tatil yapabilirsiniz. Adayı doyasıya gezmek için turlardan da faydalanabilirsiniz. Rehberler eşliğinde adanın tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Samos adasına gitmek için Kuşadası Samos feribot turları için web site adresimizden faydalanarak gerekli tüm ayrıntıları öğrenip en iyi hizmeti alabilirsiniz. Yaz tatilinin yoğun günlerinde Samos'a gitmek isterseniz feribotlarda yaşanan doluluk nedeniyle sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle öncesinde bizimle irtibata geçerek yerinizi ayırtabilirsiniz. Kuşadası Samos feribot seferleri için en kaliteli ve uygun fiyat seçeneklerini sitemizden öğrenebilirsiniz.

Samos adası feribot

Diğer Yunan Adaları Feribot Seferlerimiz

Yat Kiralama İçin Tavsiye Linkler