Bodrum - Kos Feribot

Yunan Adaları ulaşımı için yardımcınız olan FeribotBiletim ile Bodrum Kos feribot bileti satın alabilir, güvenle seyahat edebilirsiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Aradığınız kriterde sefer bulunamadı. Lütfen tarihinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

Bodrum'dan Kos Adasına Giderken Bilmeniz Gerekenler

Ege Denizi’nde bulunan Yunan adaları, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tüm dünyada en çok bilinen ve tercih edilen tatil noktaları arasında yer alan bu adalar, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için her türlü olanağa sahiptir. Türkiye ile mesafelerinin çok yakın olması nedeni ile Türk turistlerin de ilk uğrak noktalarından biri olan Yunan adalarının en bilinenlerinden biri de Kos adasıdır. 50 bin civarında insanın yaşadığı bu ada, yaz aylarında kendi kapasitesinin çok üzerinde bir nüfus ile karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca adadaki bazı köylerde, antik çağlardan beri adada bulundukları iddia edilen ve adanın yerlileri olarak kabul edilen insanlarla tanışma olanağı da vardır. Bodrum Kos feribot seferleri ile ulaşılabilen ada, ziyaretçilerine her türlü olanağı sunmaktadır.
Bodrum Kos Feribot

Bodrum Kos Arabalı Feribot

Yunan adalarının en büyüklerinden biri olan Kos adasında rahatça dolaşabilmek için araba neredeyse zorunluluktur. Ada içerisinde hizmet veren belediye otobüsleri, ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek ölçüde yaygın bir ağa sahip değildir. Ayrıca taksiler de turistik belde olması nedeni il yüksek ücretler talep edebilmektedir. Bu durumun üstesinden gelmek için başvurulabilecek yöntemlerin başında arabalı Bodrum Kos feribot seferleri ile adaya gelmek ve gelirken de araba getirmektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kos adasına gelirken kendi arabalarını da yanlarına getirebilir ve ada içerisinde diledikleri gibi seyahat edebilirler. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Avrupa ülkelerinde araç kullanabilmek için bireyler yeni tür sürücü belgesi sahibi olmalıdır.
 

Bodrum Kos Arası Feribot Mesafesi

 
Bodrum’dan çıplak göz ile bakıldığı zaman Kos adası rahatlıkla görülebilmektedir. İki kara parçası arasındaki mesafe birbirine oldukça yakındır. Gün içerisinde sürekli olarak düzenlenen Bodrum Kos feribot seferleri ile adaya ulaşım kesintisiz devam etmektedir. Bodrum ile Kos adası arasındaki yol, yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Zaman zaman bu süre 15 dakikaya kadar düşebilmektedir. Ancak feribot seferlerinin süreleri üzerinde hava durumunun büyük bir etkisi vardır. Bu yüzden olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına feribot biletleri önceden rezerve edilmeli ve rezervasyon yapılacak tarihte hava durumunun iyi olmasına da dikkat edilmelidir.
 

Bodrum Kos Feribot Ücretleri

 
Bodrum ve Kos adası arasında düzenlenen feribot seferlerinde birden fazla şirket söz sahibidir. Bu yüzden de sabit bir fiyat seyrinden söz etmek mümkün değildir. Ayrıca mevsimsel olarak artış gösteren talebe bağlantılı olarak da bilet fiyatlarından değişiklikler yaşanmaktadır. Yine de Kos adası bilet fiyatları oldukça makul seviyelerdedir. Daha uygun fiyata bilet alabilmek için tüm bu firmaların sunmuş oldukları fiyatlar ve fırsatlar incelenmeli, daha sonra karar verilmelidir. Turist ilgisinin arttığı yaz aylarında, mağduriyet yaşamamak adına biletler önceden rezerve edilmelidir.
 

Kos Adası Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

 
Kos adasında tatil yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, adaya ulaşmadan önce vize işlemlerini tamamlamakla mükelleftir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Yunanistan’a bağlı olan bu adaya girebilmek için Schengen vizesine ihtiyaç vardır. Daha önce Schengen vizesi almış olan ve halen daha geçerliliği devam eden kişiler, adaya sorunsuz bir şekilde girebilmektedir. Ancak büyükelçilik ya da konsolosluk gibi karmaşık süreçlerle muhatap olunmaması adına Yunanistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kapıda vize kolaylığı sağlamaktadır. Bu sayede Türk vatandaşları sınır kapısından yalnızca pasaportları ile giriş başvurusu yaparak kısa bir şekilde vize alabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki alınan bu vize tek seferlik ve tek girişliktir. Bir kez ayrıldıktan sonra yeniden adaya girmek isteyen kişiler, yeniden vize işlemlerini yaptırmalıdır.
 

Günübirlik Kos Adası Turu

 
Kos adası ile Bodrum arasındaki mesafenin çok düşük olması ve seferlerin 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanması nedeni ile çok sayıda günübirlik tur olanağı ortaya çıkmıştır. Günübirlik turlar, çeşitli etkinliklere katılmak ya da eğlenceli bir gün geçirmek üzere sabah başlayan ve gün batımında da sona eren turlardır. Konaklama masrafı olmadığından dolayı günübirlik turlar oldukça uygun fiyatlıdır. Bu turlar genellikle Bodrum’dan başlamaktadır. Günün ilk feribotu ile Bodrum’dan ayrılan ziyaretçiler, Kos adasına gelerek gün boyunca eğlencenin ve adanın tadını çıkarmaktadır. Gün batımına doğru hareket eden son feribot ile de tekrardan Bodrum’a geri dönülmektedir.
 

Kos Adası Tatil Olanakları

 
Kos adası, sihirli bir lamba gibi tatilcilerin ihtiyaç duydukları her türlü olanağı onlara sunabilecek kadar zengin bir tatil beldesidir. Adada turistlerin ihtiyaç duyabilecekleri her türlü imkân mevcuttur. Köklü tarih ve kültür yapısı ile kültür turu yapmak isteyenler açısından büyük olanaklar sunan adada, her çağdan eserlere rastlamak mümkündür. Berrak renkli denizi ve kirlenmemiş plajları ile de denizinin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler açısından ada oldukça verimlidir. Bunun dışında ada içerisinde ziyaretçilerin eğlenebilecekleri ve ilgilerinin daima yüksek tutulabilecek etkinlikler düzenlenmektedir. Eğlence olanakları ve gece hayatı bakımından da oldukça verimli olan adada, ziyaretçilerin memnuniyetini azami seviyede tutmak için her türlü imkân seferber edilmiştir.

Kos Adası Gezilecek Yerler

Kos adasındaki gezilecek yerlerin tamamını gezebilmek için geniş bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Ada içerisinde bulunan mimari yapıların ve doğal güzelliklerin doya doya ziyaret edilebilmesi için en azından 1 haftalık süre gereklidir. Adaya gelen ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri olan Anavatos, mutlaka ziyaret edilmelidir. Korsanlar tarafından inşa edilmiş bir kale olan Anavatos, bugüne kadar ayakta durabilmeyi başarabilmiş sağlam yapılardandır. Gezilmeye değer olan yerlerden biri de Nea Moni Manastırı’dır. Yaklaşık 1000 yıllık bir tarihi olan manastır, bugün halen daha ibadete açıktır. Bölgenin en eski manastırlarından biri olarak kabul edilen Nea Moni Manastırı’nda günümüzde 3 keşiş görev yapmaktadır.
 

Kos Adası Erken Tatil Rezervasyonları

 
BodrumTatil öncesinde erken rezervasyon yaptırmak, her zaman büyük avantajlar elde etme imkânı tanır. Yaz aylarında Kos adasına olan yabancı ilgisinin artmasından dolayı, adada kalacak yer bulmak neredeyse imkânsız hale gelmektedir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına, adada tatil yapmak isteyen kişiler en az 3 ay öncesinden rezervasyonlarını yaptırmalıdır. Rezervasyon ne kadar erken yapılırsa, o kadar iyi ve rahat bir yer bulabilme olanağı da artar. Ayrıca çok sayıda otel, erken rezervasyon yapan müşterilerine hatırı sayılır derecede indirimler sağlamaktadır. Turizm sezonunda feribot biletlerine olan ilgi de artmaktadır. Adaya otel rezervasyonlarının başladığı gün gitmek isteyen kişiler, bir aksilik yaşamamak adına feribot biletlerini de önceden alarak seyahatlerini garanti etmelidir.

Online Bodrum Kos Feribot Bileti

İnternetin sunmuş olduğu olanaklar, feribot bileti alırken de büyük kolaylıkları beraberinde getirmektedir. İskelede bilet almak için zaman kaybetmek yerine, internet üzerinden kolaylıkla bilet alabilmek mümkündür. Üstelik bu yöntem sayesinde farklı fiyat seçeneklerine ulaşmak ve en uygun fiyatlı olan bileti almak gibi bir olanak da ortaya çıkmaktadır. Online Bodrum Kos adası feribot bileti almak için https://www.feribotbiletim.com/bodrum-kos-feribot-bileti/ adresinde yararlanılabilir. Site içerisinde bu rotada sefer düzenleyen çok sayıda firmanın sefer bilgileri ve fiyat seçenekleri yer almaktadır.

Kos Adası, özellikle Bodrum'a olan yakınlığı ile Türk turistler tarafından oldukça sık tercih edilen bir tatil destinasyonudur. Oldukça yakın olan Kos Adasına Bodrum'dan sadece 20 dakikalık bir feribot seferi ile ulaşabilirsiniz. Her Yunan adasında olduğu gibi Kos'ta da etkileyici mimari size farklı bir boyutta yaşıyor hissi verecektir.

Bodrum Kos Adası Ne Kadar Sürüyor?

Bodrum - Kos Adası, feribot ile 20 dakika sürüyor. FeribotBiletim ile kolayca satın alabileceğiniz Kos Adası feribot bileti ile seyahatinizi güvenle planlayabilirsiniz. Yaz ve bahar aylarında günlük birçok sefere ulaşabileceğiniz Kos Adası feribot bileti ile gidiş - dönüş bilet satın alabilirsiniz.

Bodrum Kos Adası Feribot Sefeleri

FeribotBiletim, tüm Yunan Adası feribot biletileri için olduğu gibi Çeşme Sakız Feribot bileti ve Kos feribot bileti fiyatları için de yanınızda. En uygun Kos feribot biletini bulabilir, Bodrum Kos feribot bileti fiyatları ve seferleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Kos adasına ulaşmak FeribotBiletim ile işte bu kadar kolay.

Kos Adası için Vize Gerekli Mi?

Kos Adası, tüm Yunan Adaları gibi Schengen Vizesi istemektedir. Fakat iki ülke arasındaki anlaşmaya göre kapıda vize hizmeti sunan Kos Adası, böylece kısa sürede vize vererek Türk turistleri kabul etmektedir. Eğer Schengen vizeniz yoksa güncel pasaportunuzla kapıda vize alarak siz de seyahatinize başlayabilirsiniz.

Kos Adası Hakkında

Kos Adası, Rodos Adası ile birlikte en çok ilgi çeken Yunan Adalarının başında geliyor. Adada birçok tarihi eser olmakla birlikte turkuaz denizin tadını çıkarabilir, unutulmayacak bir tatil geçirebilirsiniz.

Kos Adası hakkında bilinmesi gereken tüm bilgilere Kos Adası Gezi Rehberi yazımızdan ulaşabilir ve Kos Adası tatiliniz için bilgi sahibi olabilirsiniz.

FeribotBiletim ile Bodrum - Kos Feribot Bileti satın alabilir, saat ya da güne göre tüm Kos adası seferlerini listeleyebilirsiniz. Ayrıca tatil planınıza göre Rodos, Midilli, Sakız, Samos gibi diğer Yunan adaları için de feribot bileti satın alabilirsiniz.

Kos Bodrum feribot